Ekonomika
Bizness

“Sadales tīkls” iesniedz projektu, kas samazina elektroenerģijas piegādes tarifa1

Foto: Edijs Pālens/LETA

Sadales sistēmas operators “Sadales tīkls” iesniedzis Ekonomikas ministrijai (EM) plānu par iespējamo sadales sistēmas pakalpojumu tarifu attiecināmās daļas samazināšanu par 10%, kas kopējo elektroenerģijas piegādes tarifu samazinātu līdz 8%, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Lai samazinātu biznesa un mājsaimniecību klientu maksu par elektroenerģiju Latvijā, valstij piederošās enerģētikas kompānijas mērķa sasniegšanai veic izmaksu pārskatīšanu un optimizāciju.

Līdz ar digitalizācijas realizāciju ir paaugstināta “Latvenergo” koncerna darbības efektivitāte, ļaujot samazināt darbinieku skaitu un nepieciešamos resursus, piemēram, transporta un nekustamā īpašuma jomā. Tādējādi to pakalpojumu izmaksu samazinājums, ko AS “Latvenergo” sniedz sadales sistēmas operatoram AS “Sadales tīkls”, sasniegs 10%.

“Sadales tīkls” īsteno darbības efektivitātes paaugstināšanas programmu, kas elektrotīkla ilgtermiņa attīstības plāna ietvaros dod iespēju samazināt uzņēmuma pamatdarbībai nepieciešamos resursus un veikt izmaiņas sadales sistēmas pakalpojumu tarifos.

“Sadales tīkls” kopš aprīļa strādā ekonomiskas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) izveidotajā darba grupā, un pirmdien iesniedzis ministrijai plānu par iespējamo sadales sistēmas pakalpojumu tarifu attiecināmās daļas samazināšanu.

Kompānija atgādina, ka “Sadales tīkls” strādā pie darbības procesu optimizēšanas un, ņemot vērā darbības rezultātus, izstrādājis un ievieš darbības efektivitātes paaugstināšanas projektu, kas ļaus būtiski samazināt uzņēmuma resursus. Kopumā plānots slēgt 810 darba vietas, samazināt darba nepieciešamo transportlīdzekļu skaitu par 407 vienībām, samazināt tehnisko bāzu skaitu, pilnveidot un uzlabot procesus, palielināt darbinieku mobilitāti, kas ļaus samazināt saimnieciskas darbības izmaksas par aptuveni 26 miljoniem eiro.

Saistītie raksti

Darbības efektivitātes programmas rezultātā plānots samazināt sistēmas pakalpojumu tarifus. Lai attiecinātu izmaksu samazinājuma iespaidu uz sadales sistēmas pakalpojumu tarifiem un nodrošinātu zemāku tarifu klientiem pirms vēl visa efektivitātes programma ir realizēta, nepieciešamas izmaiņas nozari regulējošajos normatīvajos aktos. Tādēļ “Sadales tīkls” drīzumā vērsīsies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, ierosinot izmaiņas Elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā.

Ekonomikas ministrijas izveidotā darba grupa meklē risinājumus kopējo sadales un pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu samazināšanai par 10%. Klientu rēķinos sadales sistēmas pakalpojums veido aptuveni vienu trešo daļu izmaksu, un tajās ietilpst gan mātes sabiedrības AS “Latvenergo” sniegtie pakalpojumi, gan – aptuveni 25% apmērā – arī neatkarīgā pārvades operatora AS “Augstsprieguma tīkls” pakalpojuma izmaksas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Hmeļņickim aizrotējot uz “Grindeksu”, “Kalceks” valdes priekšsēža amatā iecelts Kopštāls
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Vai fikciju mārketinga ēra ir beigusies? “Leavingstone” radošais direktors Levans Lepsveridze par balvām, sadarbību un patiesumu
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Pastam jauns pakalpojums – vienkāršo sūtījumu izsekošana
6 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
Bordāns vēstulē Dānijas tieslietu ministram pamatojis nepieciešamību izdot Misāni Latvijai
17 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kristīne Misāne palikusi viena pati likuma burta priekšā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
No amata atsauktā Siliņa: Likumu pārkāpu, bet par ārsta darbu alga ir jāsaņem
11 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Vērmaņdārza restorānā – Mārtiņa Rītiņa “autogrāfs”
51 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien gaidāms lietus un saule
1 stunda