Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Publicitātes foto: Unsplash.com

“Šajos ģeopolitiskajos apstākļos ir īpaši svarīgi kustēties, lai saglabātu veselīgu savu mentālo stāvokli,” kā motivēt cilvēkus kustēties? 21

“Kas ir tautas sports? Ko mēs varam uztvert par tautas sportu Latvijā?” par šiem jautājumiem diskutē TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Tautas sports ir jebkura fiziskā aktivitāte, kas veicina veselību. Tā ir izkustēšanās, kas veicina labsajūtu,” skaidro Latvijas Veselības un Fitnesa asociācijas priekšsēdētājs Gints Kuzņecovs.

Viņš stāsta, ka Latvijā iedzīvotāji ar sportu nodarbojas pārāk maz.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Tie ir 9%, kas nodarbojas ar sportu pietiekamā apjomā,”

Kuzņecovs atzīmē, ka tie ir cilvēki, kas sporto četras un vairāk reizes nedēļā.

Ir veikti neskaitāmi pētījumi, kas apstiprina, ka ne pārāk intensīva, mērena fiziskā aktivitāte ir vajadzīga katru dienu.  “Pavisam nesen PVO palielināja līdz 200 minūtēm nedēļā mērenu fizisko aktivitāti. Tas nozīmē, ka 91% Latvijas iedzīvotāju nekustās.”

Kuzņecovs uzsver, ka kustības ikdienā līdz pat 80% samazina visas top 5 slimības: aptaukošanos, diabētu, vēzi, demenci.

Viņš arī atgādina, ka šajos ģeopolitiskajos apstākļos ir īpaši svarīgi kustēties, lai saglabātu veselīgu savu mentālo stāvokli.

Jautājums paliek aktuāls: kā mudināt cilvēkus kustēties?

Gints Kuzņecovs uzskata, jābūt vienotai izpratnei valstiskā un sabiedrības līmenī sporta popularizēšanas un sabiedrības izglītošanas jautājumā.

“Mēs visu darām. “Stirnu buks” reklamē- “Nāciet skriet!”, fitnesa klubi aicina cilvēkus- “Nāciet sportojiet!”, Žagars aicina- “Slēpojiet!”. Ir kaut kāda programma “Kustinācija”.

Tomēr viņš uzskata, ka šis posms ir sadrumstalots. Kā pozitīvu piemēru, viņš min Somiju, kur ir izstrādāta programma, kuru vada nacionālā sporta padome un ministru prezidents.

Šī programma ir izstrādāta visām 12 Somijas ministrijām. Katrai no ministrijām ir konkrēts mērķis šajā jautājumā un konkrētas darbības, kas jāveic.

Kā otru svarīgu punktu tautas sporta veicināšanā, Kuzņecovs min:

“Tautas sports faktiski nav izklaide. Tā ir veselību veicinoša aktivitāte. Mēs esam veselības sports un sports ir medicīna. Ārstiem vajadzētu izrakstīt receptes fiziskajām aktivitātēm- to vajadzētu iestrādāt likumdošanā.”

Savukārt, kā trešo pārmaiņu punktu Kuzņecovs min valsts attieksmi. Viņš uzskata, ka sporta izdevumiem būtu jābūt pie attaisnotajiem izdevumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.