
Spānijas kailgliemežu murgs! Triks, kas glābs tavu dārzu 0
Kad šķiet, ka ir izmēģināts viss iespējamais, lai šovasar uzvarētu cīņā ar Spānijas kailgliemežiem, lieti noderēs vēl kāds padoms. Lietuvas agronoms Tautvids Gursks stāsta par pārbaudītiem un jauniem veidiem, kā aizsargāt dārzus un puķu dobes.
Kā padzīt gliemežus no dārza?
Pēc lietus zāliens, augsne un attālākie pagalma stūri sāk raibot no brūniem postītājiem, kas atstāj aiz sevis sakropļotas lapas, ziedus, augļus un dārzeņus.
Agronoms Gursks skaidro, ka viens no efektīvākajiem veidiem, kā cīnīties ar šiem kaitēkļiem, ir moluskicīdu granulu izmantošana, kuru iedarbība ilgst vairākas nedēļas.
“Gliemeži neko nežēlo, lien, kur vien var. Es izmantoju moluskicīdu. Tā aktīvā viela ir dzelzs fosfāts, kas pilnībā nekaitē ne ežiem, ne putniem, ne suņiem – tikai gliemežiem un vīngliemežiem. Pietiek izkaisīt dažas granulas – nevajag pārspīlēt, gliemeži tās tāpat atradīs,” padomās dalās agronoms.
Saskaņā ar agronoma teikto, vissvarīgākais ir rūpīgi apskatīt dārza vietas un izvērtēt, kur gliemeži visbiežāk slēpjas un vairojas. Parasti tās ir: mitras vietas,
ēnas zonas ar nelielu saules piekļuvi, zem mulčas.
“Es vienmēr saku – gliemeži vislabprātāk slēpjas rupjā mulčā. Lieli mulčas gabali kļūst par lieliskiem gliemežu mājokļiem, kur viņi slēpjas dienas laikā. Tāpēc šādās vietās īpaši vajadzētu izmantot moluskicīdu,” viņš piebilst.
Ar gliemežiem var cīnīties arī ar sadzīves līdzekļiem. Agronoms apgalvo, ka pret gliemežu invāziju var palīdzēt alus, kvasa vai kombučas šļakatas.
“Vēl viens veids ir izmantot raudzējošas vielas: alu, kombuču, kvasu vai citu raudzētu produktu. Augsnē jāizrok mazas, dažus centimetrus platas bedrītes un jāievieto tajās ar šķidrumu pildītas burkas, un gliemeži, ieinteresēti smaržā, tajā noslīks,” viņš saka.
Gursks apgalvo, ka ar raudzētu šķidrumu pildītas burkas var ierakt vairākās dārza vietās un sekot līdzi panākumiem, vadoties pēc noslīkušo gliemežu skaita.
“Tie ir vienkārši, bet efektīvi slazdi; manā dārzā pa nakti vienā burkā nonāca 16 gliemeži, bet citā — 19,” savā pieredzē dalās eksperts.