Latvijā
Novados

Sūdzību krustugunīs nonākušajai Talsu novada Bāriņtiesai apstiprināta priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Talsu novada domes deputāti vienbalsīgi par Bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāju apstiprināja Lieni Liepu, kura līdz šim bija viena no trijām Bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniecēm.

Pašvaldība plāno jaunu Bāriņtiesas priekšsēdētāju izvēlēties konkursa kārtībā. Domes priekšsēdētājas vietnieks Normunds Tropiņš (V) skaidroja, ka pašvaldība plāno veidot apvienotu Bāriņtiesu kopā ar Dundagas, Mērsraga un iespējams arī Rojas pašvaldībām. Lai to izdarītu, nākamnedēļ esot plānots doties pieredzes apmaiņas braucienā un Cēsu novada pašvaldību, kurā jau tagad ir kopīga Bāriņtiesa ar apkārtējām pašvaldībām.

Savukārt no amata ar 1.augustu tika atbrīvota Bāriņtiesas priekšsēdētāja Jolanta Feldmane, kura bija iesniegusi atlūgumu.

Līdz šim Talsu Bāriņtiesas priekšsēdētājai bija trīs vietnieces – Dace Spade, kura savu amatu plāno atstāt 1.septembrī, kā arī Aija Staškova-Ciemīte, kura patlaban ir attaisnotā prombūtnē.

LETA jau ziņoja, ka jautājumu par Feldmanes atstādināšanu no amata skatīja 16.jūlija Talsu domes sēdē, kad pēc ilgām diskusijām deputāti noraidīja deputātes Ingas Gluzdas ierosinājumu atstādināt Bāriņtiesas priekšsēdētāju no amata.

Gluzda savu priekšlikumu pamatoja ar to, ka Talsu novada pašvaldībā saņemtas vairākas sūdzības par Talsu novada bāriņtiesas amatpersonu darbību, kā arī plašsaziņas līdzekļos ir tikusi izplatīta un apspriesta informācija par bāriņtiesas nolaidīgu darbu.

Reaģējot uz Lielbritānijā dzīvojošu Latvijas valstspiederīgo strīdu par bērnu aizgādības tiesībām, Talsu novada dome bija lūgusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) izvērtēt Talsu novada bāriņtiesas darbu, lai tā kvalitatīvi aizstāvētu bērnu intereses.

VBTAI vadītājas pienākumu izpildītāja, Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gorbunova domes sēdē deputātus informēja, ka VBTAI divas dienas Talsu novada bāriņtiesā veikusi pārbaudi, izskatot 32 lietas. Viņa solīja līdz jūlija beigām sniegt pašvaldībai un bāriņtiesai izvērtējumu par bērna tiesību aizsardzības ievērošanu novadā, kā arī bāriņtiesas rīcību konkrētajā strīdā par bērnu aizgādības tiesībām.

Saistītie raksti

Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone (VL-TB/LNNK) tolaik domes sēdē uzsvēra, ka lemt par bāriņtiesas vadības atstādināšanu iespējams, pamatojoties uz Bāriņtiesu likuma 13.panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bāriņtiesas priekšsēdētājs, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieks vai bāriņtiesas loceklis rīkojies prettiesiski vai nolaidīgi, attiecīgās pašvaldības dome viņu var atstādināt no amata līdz lietas apstākļu noskaidrošanai.

Deputāti, kuri balsoja pret bāriņtiesas priekšsēdētājas un viņas vietnieces atstādināšanu no amata uz laiku, uzsvēra, ka patlaban nav tiesiska pamata atstādināt abas darbinieces no amata. Par to varēs lemt tad, kad pašvaldība būs saņēmusi Talsu novada bāriņtiesas darbības izvērtējumu no VBTAI.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.