Vetārstu ieskatā suņu īpašniekiem nepietiekamas zināšanas LDC datu bāzes lietošanā 0

Lai arī šogad spēkā stājusies obligāta prasība par suņa čipēšanu, arī valstij un pašvaldībām ir jāizglīto suņu īpašnieki Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzes lietošanā, lai suņu īpašnieki sniegtu tajā aktuālās ziņas par savu suni, uzskata Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētāja Māra Viduža.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

LVB atgādina, ka kopš šā gada 1.janvāra, kad stājās spēkā obligātās suņu reģistrēšanas prasības, LDC datu bāzē ir reģistrēti vairāk nekā 109 000 suņi. Tā kā reģistrācijas rezultāti Latvijā ir sasniegti īsā laika periodā, šobrīd ziņas LDC vēl varot vērtēt kā ticamas. Taču, ja atbildīgās valsts un pašvaldības iestādes neveiks sistēmisku darbu pie suņu īpašnieku izglītošanas datu bāzes lietošanā, kā arī atbildības veicināšanā, datu aktualitāte tajā ar katru dienu mazināsies. “Milzīgais reģistrēto suņu skaits liek lepoties ar sasniegtajiem rezultātiem, tomēr ir daudz darāmā, lai panāktu to, ka suņu īpašnieki lieto datu bāzi un sniedz ziņas par visiem notikumiem ar savu suni,” uzsvēra Viduža.

LVB uzsvēra, ka, mainot dzīvesvietu vai telefona numuru, mikročipētā dzīvnieka īpašniekiem vajadzētu atjaunot datus LDC datu bāzē. Diemžēl daudzi īpašnieki iedomājas par ziņu atjaunošanu tad, kad dzīvnieks pēc pastaigas ir pazudis un ir jau par vēlu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Veterinārārstiem ir svarīga loma šo procesu norisē un mums jāturpina darboties, tomēr ar mūsu darbu vien ir par maz – suņu īpašnieki ir jāizglīto un jāveicina ieinteresētība sniegt aktuālās ziņas LDC arī no valsts un pašvaldību puses,” norādīja biedrībā.

Jau vēstīts, ka no šā gada ir spēkā izmaiņas mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nosaka suņu obligātu apzīmēšanu ar implantētu mikroshēmu jeb čipēšanu, kā arī dzīvnieka reģistrāciju LDC datu bāzē. Ja prasība par obligāto reģistrēšanu un čipēšanu netiks izpildīta, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī pašvaldības policija drīkst uzlikt sodu, kas fiziskajām personām ir no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām – no 15 līdz 350 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.