Foto: Pexels

Tendences biznesā: Informāciju lēmumu pieņemšanai iegūst mobilajās lietotnēs 0

Gada laikā būtiski pieaudzis to Latvijas uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju īpatsvars, kuri lēmumu pieņemšanai nepieciešamo informāciju iegūst, pieslēdzoties uzņēmuma datorsistēmām no viedtālruņa vai planšetdatora.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
“Deputāti zog tualetes papīru, slimnīcu mistiskās durvis, viesnīcu dārgais ēdiens no pusfabrikātiem!” Bijušie darbinieki dalās ar profesijas noslēpumiem 5
Lasīt citas ziņas

Tagad tā rīkojas jau gandrīz 52%, noskaidrots pētījumā “Vadītāja digitālais portrets”.

Ja pērn mobilo ierīču sniegto iespēju elastīgi piekļūt biznesa datiem, atrodoties ārpus biroja, izmantoja 43% aptaujāto vadītāju, tad šogad to īpatsvars pieaudzis par 9%. Līdz ar to samazinājies citu piekļuves metožu pielietojums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Datoru ārpus biroja lietā liek vairs tikai 26,7% respondentu pērnā gada 32% vietā, bet kolēģiem zvana vai uz ofisu brauc 17,9%. Pagājušogad šādu risinājumu izvēlējās piektā daļa aptaujāto.

Zīmīgi, ka arī tādas uzņēmējdarbībā nozīmīgas darbības, kā informācijas meklēšanu un elektroniskā pasta saraksti lielākā daļa vadītāju veic tieši viedierīcēs.

Analizējot tehnoloģiju pienesumu ikdienas darbā, uzņēmumu un struktūrvienību vadītāji visaugstāk vērtē iespēju veikt darbu attālināti, ātri sazināties un iegūt datus reāllaikā.

Būtisks ieguvums ir arī veikt darbu pamīšus dažādās ierīcēs, automatizēt rutīnas darbu un iespēja kopīgi veidot dokumentus.

Uzņēmuma “Tildes Jumis” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš stāsta, ka jaunais “Vadītāja digitālais portrets” iezīmē nepārprotamu virzību uz elastīgāku, mobilāku un dinamiskāku uzņēmējdarbību.

Ja vēl pirms gadiem pieciem uzņēmēji bija raduši biznesa lēmumu pieņemšanu atlikt līdz brīdim, kad atgriezīsies birojā un pārskatīs nepieciešamos datus, tad pašreizējā aktualitāte ir nekavējoša rīcība – uzreiz apkopot informāciju un pieņemt lēmumu.

“Atbilstoši klientu vajadzībām, arī mēs šogad esam sagatavojuši biznesa vadības sistēmas “Tildes Jumis” mobilo lietotni, lai uzņēmēji grāmatvedības un personāla datiem ērti varētu piekļūt no viedierīces dažu sekunžu laikā,” norāda Slaidiņš.

Pētījums “Vadītāja digitālais portrets” tapis ar Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis atbalstu, veicot zināšanu un uzņēmuma aprīkojuma testu 1725 respondentiem, no kuriem 708 bija uzņēmumu augstākā un vidējā līmeņa vadītāji.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.