“Tie mājieni tika doti!” Bijusī VID Iekšējās drošības pārvaldes darbiniece atklāj, kā tika iespaidota lēmumu pieņemšanā 32

Nedēļas nogalē savu “pirmizrādi” piedzīvoja jaunais TV24 raidījums “STOPkadri”, ko vada Armands Puče. Raidījuma veidotājiem izdevies visai ekskluzīvi uz sarunu notvert arī bijušo VID Iekšējās drošības pārvaldes darbinieci Gitu Plaudi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Kurš pasūtīja Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku? Latvieši ar pasūtīšanu kopš zināma laika saprot kaut ko citu. Pasūtīt var uz ielas kādu, pasūtīt var kaimiņu, bet tagad ir pasūtījumu galds aktuāls, un pasūtījuma galds – tas nozīmē, ka pret cilvēkiem iet varas iestādes. Tās izrēķinās ar cilvēkiem un dīvainā kārtā neatbild. Mēs gribam, lai atbild. Savukārt bijušie dienesta darbinieki arī ar sirdsapziņu vairs jau nemokās. Viņi runā. Un, lūk, TV24 saruna ar bijušo VID darbinieci Gitu Plaudi.

G.Plaude: “Ja mēs neesam objektīvi un, kā man arī tika pateikts, ka mēs nevaram objektīvi strādāt uz atsevišķām personām, tad es uzskatu, ka tas darbs tiek paralizēts, jo katras iestādes kompetence nosaka, kas viņiem ir jādara attiecībā uz kādām amatpersonām. Šinī gadījumā, ja izveidota jauna tiesībaizsardzības iestāde – Iekšējās drošības pārvalde, kuras pārraudzībā ir VID un tā nevar objektīvi strādāt uz vienu, divām, trijām, četrām… uz vairākām personām. Piedodiet, es tikai varēju nošokēties. Es sapratu tos globālos apjomus, pie kā tas var novest.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Globālie apjomi. Pie kā tas var novest. Šajā organizācijā – mēs runājam par VID.. Vēl mums ir KNAB. Mums ir Ekonomisko noziedumu apkarošanas pārvalde. Vēl mums ir Valsts policijas galds. Vēl mums ir Valsts Drošības dienesta galds, Satversmes aizsardzības biroja galds. Tas nav tā, ka vienkārši VID sanāca kopā draugi un paziņas un organizēja galdu, lai panāktu kaut ko tādu. Ir jāsadarbojas ļoti daudz negodīgiem cilvēkiem. Turpinām sarunu!

“Tie mājieni tika doti netieši. Es taču saprotu arī galvas mājienus, mīmiku, intonāciju un visas tās darbības, kas seko pirms un pēc. Es ļoti augstu vērtēju arī atsevišķu darbinieku kompetenci, kvalifikāciju, kuri tur strādā, bet, ja nav objektivitātes, tad darbs ir paralizēts,” saka G.Plaude.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.