Foto-Shutterstock

Traipu tīrīšanas ābece mammām. Saglabā sev šo špikeri! 0

Maziem bērniem ir gluži vai brīnumainas spējas nosmērēt visu sev apkārt – ne tikai apģērbu, bet arī grīdu, sienas un dažreiz pat griestus. Turklāt dažādos neierastos veidos. Ja esi nogurusi no cīņas ar pielipušām košļenēm, izlietu līmi vai šokolādes traipiem, saglabā sev šo špikeri.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Uzlīmes uz mēbelēm un durvīm
Lai gan tas varbūt darīts ar nolūku – uzlabot mēbeļu dizainu, vecāki to var nesaprast. Iesmērējiet uzlīmi un vietu ap to ar vieglu eļļiņu (piemēram, Johnsons Baby), atstājiet uz nakti, bet no rīta, satverot aiz uzlīmes stūrīša, to uzmanīgi norullējiet. Uz virsmas nevajadzētu palikt nekādām pēdām. Ja tomēr redzams vēl neliels nospiedums, paberzējam ar eļļu, pēc tam ar mitru un sausu drāniņu.

Vaska krītiņu švīkas un zīmējumi uz sienām
Visiem zināms, ka vasks siltuma iedarbībā sāk kust. Tāpēc šoreiz būs nepieciešams fēns un ziepju šķīdums. Sildiet traipus ar fēnu un vienlaikus tīriet ar šķīdumā samērcētu drānu. Mazliet pacietības, un traipi pazudīs!

CITI ŠOBRĪD LASA

Traipi no marķieriem un flomasteriem
Ja uz apģērba vai mēbeļu auduma parādījušies šādi traipi, noderēs dezinficētājs uz spirta bāzes vai dezinficējošās salvetes. Audumu tīrām no kreisās puses – zem traipa paliekam papīra dvieli, bet no virspuses samitrinām ar dezinficētāju. Pēc tam traipu akurāti susinām ar sausu sūkli tā, lai tinte iesūktos papīra dvielī, ko vajadzēs nomainīt vairākas reizes. Pēc tam audumu izmazgājam.

Dubļi
Vispirms ļaujam traipam kārtīgi nožūt. Kad traips ir pilnīgi sauss, bruņojoties ar asu birsti, pamēģinām noslaucīt pēc iespējas vairāk netīrumu. Kad tas izdarīts, mazgājam parastā režīmā.

Zāles traipi
Gada siltajā laikā traipu līderis ir zāles traipi. Lai tos likvidētu, netērējiet laiku, izmantojot pulveri. Labāk darbosies traipu tīrīšanas līdzeklis, ko uzlej tieši uz traipa. Atstājiet 5 minūtes iedarboties un tad skalojiet ar karstu ūdeni. Traips pazudīs!

Ievārījuma traipi
Šķiet, ka šiem traipiem vajadzētu labi izmazgāties tāpat. Tomēr tā nav, jo tie mēdz būt ļoti lipīgi un kodīgi. Vispirms iemērc apģērbu aukstā ūdenī, pēc tam vienu ēdamkaroti galda etiķa sajauc ar pustējkaroti šķidrā mazgāšanas līdzekļa un puslitru silta ūdens. Šajā maisījumā apģērbu mazgā. Pēc tam atstāj uz 15 minūtēm un tad izskalo vēsā ūdenī.

Traipi no šokolādes
Šokolāde ir visu bērnu iecienīts kārums, bet traipi no tās sagādā raizes ne vienai vien mammai. Vispirms paskrubiniet sakaltušo traipu ar tīru karotīti, pēc tam uzlejiet tam traipu tīrītāju, ļaujiet ievilkties un tad skalojiet ar siltu ūdeni. Vislabāk iedarbojas tīrītājs ar balinātāju, bet to var lietot tikai tad, ja tas nekaitēs audumam.

Sulas traipi
Notraipīto vietu uz pusstundu iemērc aukstā ūdenī, pēc tam apstrādā ar galda etiķi un atstāj vēl uz pusstundu. Vēlāk traipu nedaudz paberzē un mazgā parastā režīmā. Traipa pēdām vajadzētu pazust pavisam.

Reklāma
Reklāma

Traipi no kečupa
Šos traipus ir ļoti grūti iztīrīt, īpaši, ja tie jau iestāvējušies. Iemērc apģērbu aukstā ūdenī, traipu apstrādā ar traipu tīrīšanas līdzekli, bet no virspuses, izmantojot zobubirsti, ar sitienveida kustību parīvē traipu tā, lai līdzeklis labāk iekļūtu starp apģērba šķiedrām. Izskalo, pēc tam apstrādā ar galda etiķi un atkal padauza ar zobubirstīti. Vēl vienu reizi izskalo, pēc tam izmazgā kā parasti.

Košļājamā gumija
Visas mammas zina, ka ar šo kaitnieku uzreiz galā netikt. Uz traipa uzliekam ledus kubiņu vai sasaldētu produktu paku (ja apģērbs neliels, to var ievietot saldētavā), līdz gumija sacietē. Pēc tam lipīgo masu nokasa ar karotīti vai nazi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.