Foto-photowind/Shutterstock

Upenes pārņēmusi miltrasa: nāksies nogriezt bojātos dzinumus 0

Upenes dārzā pārņēmusi miltrasa. Vecajiem zariem tikai galotnēs, bet jaunie ir slimi visā garumā. Ko darīt? LĪVIJA Bauskas novadā

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Lasīt citas ziņas

“Šovasar klimats ir kā dienvidos, bet augu šķirnes mums ir izteikti ziemeļiem piemērotas,” teic augļkopis Jānis Dimza. Tādēļ mēdz parādīties dažādas slimības, novirzes attīstībā. Ja šāda situācija būtu dārzkopim, kam ir speciālās atļaujas lietot stiprāku ķīmiju, tad varētu ieteikt līdzekli Candit. Taču mazdārziņu saimniekiem jāiztiek citādi. Miltrasu vislabāk var ierobežot, ja nogriež bojātos dzinumus. Krūms izdzīvos, ja tam atstās sprīdi garus stumbeņus.

Pēc apgriešanas salaista. Derētu piebarot ar kādu pilnmēslojumu vai pat apliet ar nezāļu vai kūts vircu (normālās vasarās tā nedara).

!!! Salaista bagātīgi, mēslo mēreni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlu rudenī vai agri pavasarī slimības skartos un blakus augošos ogulājus mitrā laikā (profilaksei) der apkaisīt ar pelniem. Tas der visiem ogulājiem, izņemot krūmmellenes.

Veselības problēmas krūmam varēja izraisīt gan sausums, gan nepareiza liešana. Ūdeni drīkst liet uz saknēm, nevis uz lapām. Sēnītēm, kas ir slimību ierosinātājas, siltumā un mitrumā rodas ideāli apstākļi attīstībai.

Taču, spītējot sausumam un dažādām ligām, upenēm un jāņogām ir rekordraža pat tiem krūmiem, kas aug uz klaja lauka un nav laistīti. Protams, ir pa nokaltušam zaram, taču kopumā tas ražu nemazina.

!!! Ieteicams izvēlēties pret miltrasu izturīgas šķirnes, piemēram, ‘Titanija’, ‘Zagadka’, ‘Ļeņingradskaja Sladkaja’, ‘Vernisaž’.

Foto-yuris/Shutterstock