1.septembris Rīgas ielās un Rīgas Centrāltirgū. Skolēni pērk ziedus, lai sveiktu skolotājus Zinību dienā.
1.septembris Rīgas ielās un Rīgas Centrāltirgū. Skolēni pērk ziedus, lai sveiktu skolotājus Zinību dienā.
Foto: Paula Čurkste/Zane Bitere/LETA

“Valsts manam bērnam nenopērk zīmuli! Nu johaidī, cik var!” Četru bērnu mamma Māra aicina citus nečīkstēt 108

“Nu, johaidī! Šoreiz gribu izteikties ne kā skolotāja, bet kā četru bērnu māte. Atkal piesaukšu savu vecmāmiņu, kurai arī bija četri bērni, karš un Sibīrija. Viņa teica, ka sieviete var atļauties dzemdēt tik bērnu, cik var viena pati izaudzināt. Ar vīriešiem ir tā – te ir, te nav. Tagad dzīvojam labākos laikos,” sociālajā tīklā Facebook izsakās rakstniece, skolotāja un mamma Māra Ozola. Ar viņas ierakstu nepilnu 15 stundu laikā dalījušies jau 2000 sekotāju.

Reklāma
Reklāma
Dzer un tievē: 7 efektīvas tējas, kas palīdzēs atbrīvoties no liekajiem kilogramiem
5 lietas, kuras nedrīkst izsviest no mājokļa pat tad, kad tās nokalpojušas
Uz Saules noticis liels sprādziens. Uz Zemi traucas spēcīga magnētiskā vētra 57
Lasīt citas ziņas

Tālāk viņa raksta: “Arī vīrieši ir tepat, nav ne karā parauti, ne izsūtīti. Nezinu nevienu badā nomirušu, ne pliku apkārt staigājušu. Bet labi laiki ļauj cilvēkiem izlaisties. Kā nāk septembris, tā atkal sākas vaimanas. Vai dieniņ, nav tā un šitā, nav brīvpusdienu, valsts manam bērnam nenopērk zīmuli un tā tālāk!

Nu, johaidī, cik var! Tas ir MANS BĒRNS. Es viņu laižu pasaulē, un mans pienākums ir par viņu rūpēties. Ja valsts un sabiedrība palīdz – ļoti labi, paldies! Ja ne – man jācīnās pa dzīvi, jāstrādā, jāmeklē iespējas, lai viņus izglītotu. Ja trāpās iekrist lielā bedrē, jālūdz palīdzība. Jālūdz, nevis jāpieprasa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Domājat – es nezinu, kā tas ir? Zinu, un pat ļoti labi. Kad 2008.gadā uznāca krīze, skolotājiem algas vienā rāvienā samazināja uz pusi, vīrs palika bez darba un mājās bija trīs skolnieki, arī es lūdzu pagastam uz mēnesi skolas brīvpusdienas.

Nebijām trūcīgi, mājās pietika kartupeļu, zaptes un konservu , bet naudas pusdienām nepietika. Paldies pagasta ļaudīm, iedeva, kaut gan mums bija mežs, māja un mašīnas, bet to visu nevarēja ne ēst, ne uzreiz ko pārdot. Toreiz nodomāju – nekad mūžā!

Izstiepšos, saraušos, bet dzīvošu tā, lai nekad vairs nav jālūdz. Gāja grūti, bet izkūlāmies. Mēs atbildam par tiem, ko pieradinām, un par saviem bērniem. Atbildam. Paši.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.