Publicitātes foto

VIDEO: kad sieviete stāsta par sievietēm 0

Godalgota Kannās un atzīta par vienu no pagājušā gada labākajām kinofilmām, drāma “Lēdijas portrets ugunī” kandidē arī uz desmit Francijas nacionālās kinobalvas “Cēzars” statuetēm.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32
Lasīt citas ziņas

Režisores, scenāristes un feministes Selīnas Siamas vārds šajos platuma grādos zināms, pateicoties animācijas filmai “Mana dzīve kā cukīni” (2016), nu repertuārā nonākusi viņas ceturtā pilnmetrāžas filma “Lēdijas portrets ugunī”. Siamas talantu var mērīt viņas filmu dalībā kinofestivālos, un ar trīs pret vienu šobrīd dominē Kannas, uzstājīgi liekot piekāpties Berlīnei. Filmu “Sievietes portrets ugunī” pirmizrādīja Kannās, kur tā ieguva balvu par scenāriju un “Queer Palm”, bija nominēta “Zelta palmas zaram”, un šīs lentes taustāmo panākumu – balvu un nomināciju – saraksts krietni pārsniedz simtu. Par ko tāda sajūsma?

1770. gads, un uz nomaļu Bretaņas saliņu dodas Marianna. Viņa ir piekritusi uzgleznot Eloīzas portretu, kas tiktu nosūtīts viņas nākamajam vīram, – māte šo laulību jau noorganizējusi, neskatoties uz traģēdiju, ko nupat ģimene pārdzīvojusi, un to, ka no klostera iznākusī Eloīza nemaz nealkst kļūt par kāda sievu. Pamazām iepazīstot vienai otru, Marianna un Eloīza atklāj kopīgo, un vienas iepriekš pieredzētais, otras izdomātais kļūst par būtisku punktu abu attiecībās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bez atsaucēm uz vēsturiskiem notikumiem un personāžiem, askētiskā vidē (filmas budžets ir četri miljoni eiro un operatore Klēra Matone) un teju bez neviena varoņa vīrieša (tie parādās vien pašā filmas sākumā kā vīri, kuru laiva Mariannu aizved pie Eloīzas) “Lēdijas portrets ugunī” ir drāma, kuras kaislības pārvērstas pārliecinošā vizuālā baudījumā, gāžot arī jebkādus pieņēmumus par attiecībām starp tiem, kas stāv uz dažādiem sociālajiem pakāpieniem. Atsaucoties uz 18. gadsimta otras puses glezniecību (gaisma, kadrējums, krāsas), Selīnas Siamas feministiskā drāma ir oda mākslai un mīlestībai, un tās askētisms runā skaļāk par vārdiem, apejot tradicionālus štampus un nepiegružojot pasaules audiovizuālo telpu ar ko lieku. “Lēdijas portrets ugunī” ir kinematogrāfiski svētki, un no skatītāja filma pieprasa intelektuālu iesaisti un bezierunu uzmanību.

“Lēdijas portrets ugunī”/ “Portrait de la jeune fille en feu”

  • Režisore: Selīna Siama
  • Lomās: Noemī Merlāna, Adele Hanela, Valērija Golino
  • “Kino Bize”, “Splendid Palace”, “K.Suns”, “Apollo kino” un “Kino Cēsis”

Filmas treileris:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.