Publicitātes foto

VIDEO. Šovakar gaidāma pasaules pirmizrāde Andreja Ēķa jaunākajai komēdijai “Svingeri krievu gaumē” 16

Šodien, 6. janvāri pasaules pirmizrādi piedzīvo Andreja Ēķa jaunākā romantiskā komēdija “Svingeri krievu gaumē”. Filma šodien uzsāk ceļu pie skatītājiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un daudzās citās valstīs. Skaties filmu visos lielākajos kinoteātros Latvijā!

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Lasīt citas ziņas

Filmas vēstījums ir negaidīti satriecošs un kaislīgs. Jaungada priekšvakarā visiem gribas būt mīlētiem. Igors (Dmitrijs Nagijevs), būdams veiksmīgs uzņēmējs, meklē dzīves asumiņu, viņa draudzene (Nataļja Rudova) – satriecošā topmodele vēlas pacelt attiecības jaunā līmenī. Savukārt, aptiekāre Irina (Irina Pegova) alkst iedegt kaisles liesmu padzisušajās attiecībās ar vīru. Irina ar Igoru (Iļja Noskovs) nejauši iepazīstas Svingeru aplikācijā un nolemj mesties iekšā līdz šim nezināmajā pasaulē. Vakars kļūst patiesi interesants visiem un eksperimenta norise ir neprognozējama.

Atšķirības starp oriģinālo un krievu versiju pēc Andreja Ēķa teiktā ir ne tikai sižetā, bet arī kadru ritmā, kā arī aktieru sastāvā. “Svingeri krievu gaumē” galvenās lomas atveido slavenas Krievijas kino zvaigznes: Dmitrijs Nagijevs, Irina Pegova, Oļesja Sudzilovskaja, Iļja Noskovs, Nataļja Rudova, Ivans Zlobins un Darja Rudenoka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Andrejs Ēķis stāsta, kādas korekcijas tika ieviestas kadru ritmā: “Dmitrijam Nagijevam filmā “Svingeri krievu gaumē” ir viena no galvenajām lomām. Kad filmēšanas laukumā ierodas tik lielisks aktieris, viņš tajā ienes savu aranžējumu. Rezultātā, ja latviešu versija bija komēdija, tad šī versija , filma “Svingeri krievu gaumē” jau ir nopietnāks kino, drīzāk liriska komēdija par attiecībām un likteņa līkločiem. Manuprāt, šī filma ir tuvāk Džordža Danēlija filmai “Rudens Maratons”.

“Svingeri krievu gaumē” filmēšana notika neparastā laikā, kad pasauli bija pārņēmusi pandēmija, tai skaitā arī Maskavu, kur 2021. gada pavasarī notika filmas filmēšana, par ko plašāk stāsta Kristians Alhimionoks: “Andrejs bija aizbraucis uz pirmo filmēšanas periodu, nedaudz arī uz otro, bet bija diezgan daudz dienas, ko mēs pavadījām platformā Zoom, jo tajā laikā Krievijā dēļ Covid-19 varēja iekļūt, izejot ļoti sarežģītu procesu. Tādēļ daudz strādājām attālināti, izmantojot Zoom platformu. Attālinātā filmēšana bija diezgan interesanta – vispirms kameras priekšā iznāk aktieris, izrunājas ar režisoru, pēc kura seko nākamais aktieris, līdz beidzot režisora asistents, kas pārliecinās, vai visu pareizi sapratis. Tad sižets tiek nofilmēts un atrādīts režisoram. Kopumā filmēšanas process bija iespaidīgs, kā rezultātā secinājām, ka filmas var režisēt arī attālināti. Par rezultātu katram skatītājam ir iespēja pārliecināties, noskatoties mūsu veikumu.”

Krievija ir sestā valsts, kurā tiek veidota Latvijā ražotās spēlfilmas “Svingeri” versija, par ko stāsta filmas “Svingeri krievu gaumē” producents Kristians Alhimionoks: “Viss aizsākās Latvijā 2016. gadā, kad skatītāji pirmo reizi iepazinās ar filmu “Svingeri”. Pēc tam mēs filmējām Igaunijā, Ukrainā, Norvēģijā, Polijā, Nīderlandē un Krievijā. Pasaulē tā nav ierasta prakse, kad viens režisors, producents uzņem filmu pēc viena scenārija dažās valstīs. Parasti pārdod konceptu vai scenāriju, bet mēs esam izvēlējušies iet citu ceļu. Tas ir tāds sava veida Ginesa rekords. Pašreiz esam iesākuši sarunas ar Brazīliju un Meksiku.”

Scenāriju Krievijas tirgus vajadzībām adaptēja krievu valodā rakstošais Latvijas rakstnieks Vjačeslavs Soldatenko, kurš pazīstams kā Slava Se. Filmas pirmizrādi viņš gan skatīsies no debesīm, jo šajā vasarā devās aizsaulē, padodoties Covid 19 vīrusam. Taču viņa rakstītie scenāriji, dzīvie dialogi un bagātā valoda dzīvos vēl ilgi ne vienas vien filmas stāstā. “Viņš bija vārdu un dialogu ģēnijs,” tā raksturo rakstnieku Andrejs Ēķis.

Reklāma
Reklāma

Filmas režisori ir Andrejs Ēķis un Dmitrijs Fiks no Maskavas. Producents Kristians Alhimionoks. Oriģinālscenārija autori ir dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un Andrejs Ēķis.

Filmu producējusi Motor Film Studio un Cinevilla Studio. Filmas izplatītājs Baltijā Baltic content media. Atbalsta: Jumor FM.

“Svingeri krievu gaumē” treileris:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.