Foto – Shutterstock

Vienmēr glīti nadziņi – skaistas sievietes vizītkarte 2

Mēdz teikt, ka nagi ir cilvēka vizītkarte. Ja kāda sieviete ar saviem nagiem nav apmierināta, tos var padarīt skaistākus ar īpašas lakas pārklājumu vai pieaudzējot mākslīgi. Skaistumkopšanas saloni šajā ziņā piedāvā visdažādākās iespējas, atliek tikai atrast laiku un līdzekļus. Bet pirms tam gan vajadzētu apdomāt, vai nagi ir pietiekami veselīgi, lai tos šādi sapostu.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Pašlaik nagu dizainā aktuāli ir sūnu zaļie, zilie, asfalta un zemes toņi, kā arī zelts un sudrabs. Modē ir mirdzums, krāsaini nagu galiņi un neuzkrītoši ornamenti uz atsevišķiem nagiem. To formu un garumu ieteicams izvēlēties atbilstīgi individuālajām īpatnībām.

Skaistumkopšanas centra “Saules salons” manikīra meistare Sarika Vilcāne iesaka izmēģināt ilgnoturīgo gelish jeb želejas laku, kas ir lielisks un ērts pieaudzēto nagu aizstājējs. To klāj tāpat kā parasto laku, bet pēc tam žāvē zem ultravioleto (UV) staru vai LED lampas. Procedūra ilgst aptuveni pusstundu, beigās laka ir pilnībā nožuvusi, un nevajag uztraukties, ka to varētu sabojāt, kaut kam pieskaroties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja nagi ir plāni, trausli, šķeļas un lūst, tie vispirms jāārstē ar eļļām vai ārstnieciskām nagu lakām. Želejas laka, tāpat kā citas, nagus mazliet sausina. Lai tos pabarotu, mīkstinātu un nepieļautu iespējamu kaitējumu, ik dienu ieteicams lietot kopjošu eļļu.

Želejas laku uzklāj divām nedēļām, taču tā saglabājas vēl ilgāk. Pēc trim vai četrām nedēļām, kad kļūst redzama naga ataugusī maliņa, skats vairs nebūs tik pievilcīgs. Ja rokas bieži mērcē ūdenī vai ir karstas pirts procedūras, laka varbūt turēsies nedaudz īsāku laiku.

Lakas noņemšanu divreiz mēnesī ieteicams uzticēt meistaram, kurš to darīs ar atbilstīgām vīlēm un šķidrumiem, iespējami saudzīgi nagiem. Mājas apstākļos šim nolūkam var izmantot acetonu saturošu līdzekli, kam nav pievienotas eļļas.

Ja sieviete vēlas mākslīgos pieaudzētos nagus, kuri labu izskatu saglabā ilgāk, aptuveni 3–4 nedēļas, tiek piedāvāti divi varianti – gela vai akrila nagi. Tie izskatās vienlīdz glīti, un manikīre pēc pieredzes zina teikt, ka dažām labāk turas akrila, citām – gela nagi. Novērots, ka materiāls īsāku laiku noturas grūtniecības vai antibiotiku lietošanas dēļ. Atkarībā no metodes, vai tos veido uz dabiskajiem nagiem vai ar speciālām plātnītēm tipšiem, kā arī izvēlētā dizaina nagu pieaudzēšanas process var ilgt 2–2,5 stundas.

Akrilu – pulveri, ko atšķaida ar speciālu šķidrumu, nagu pieaudzēšanai pēdējā laikā izmanto arvien retāk. Tas ir mazliet stingrāks nekā gels, taču netīkami ož. Uzklāto želeju žāvē zem UV staru lampas, bet akrils sacietē gaisa ietekmē. Ik pēc 3–4 nedēļām pieaudzētajiem nagiem nepieciešama profilakse, tos pievīlējot un liekot klāt materiālu vai arī visu noņemot un veidojot no jauna. Akrilu noņem, šķīdinot speciālā šķidrumā, bet no gela var atbrīvoties, novīlējot līdz dabiskajam nagam.

Reklāma
Reklāma

Sarika Vilcāne uzsver: – Ja manikīra meistars rūpīgi ievēro lakošanas un pieaudzēšanas tehnoloģiju, kaitējums nagu veselībai netiek nodarīts. – Viņa novērojusi, ka reizēm dabiskie nagi ir par daudz novīlēti un tādējādi traumēti. Otra dažkārt pieļautā kļūda ir nepietiekama manikīra instrumentu dezinfekcija, kas var izraisīt sēņu infekciju. Lai no tā izvairītos, sievietei, kura vēlas veselīgus un vienmēr glītus nagus, jāatrod uzticama meistare.

“Veselības centra 4” Estētiskās dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Linda Kapteine apliecina: lai turētos pieaudzētie, vīlējot tiek sabojāta dabisko nagu virskārta, tāpēc daudz vieglāk var rasties sēņu infekcija. Tās attīstību veicina antibiotiku lietošana, cukura diabēts, vairogdziedzera slimības, kas pasliktina perifēro asinsriti.

Turklāt jāatceras, ka nagu izskats palīdz noteikt daudzas vispārējās un ādas slimības. Mākslīgie nagi nepieciešamības gadījumā traucēs ārstam novērtēt cilvēka veselības stāvokli.

Pēc dermatoloģes teiktā, želejas laka nagus bojā mazāk, tomēr arī šajā gadījumā tos ik pa laikam ieteicams atpūtināt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.