Foto: Shutterstock

Kas darāms dārzā no 25.oktobra līdz 1.novembrim: stāda krūmus un augļukokus, novāc pēdējos sakņaugus 2

Ārija Rudlapa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma

25.oktobris: Sakņu diena

Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Apstrādā un mēslo zemi. Stāda kokus, krūmus un ziemas ķiplokus. Novāc pēdējos uz lauka palikušos sakņaugus: rutkus, mārrutkus, bietes, burkānus, pastinakus. Nes siltākās telpās čemuru sīpolus.

26. līdz 28.oktobris (līdz pusdienai): Ziedu dienas

CITI ŠOBRĪD LASA

Stāda narcises, tulpes, lilijas, pavasara sīpolpuķes, ziedošus krūmus un ziemcietes no konteineriem. Apgriež ziemcietes, rozes, fuksijas un pelargonijas, noliek tās ziemošanas vietā. Norok dālijas, galtoniju un gladiolu sīpolus. Vāc puķu sēklas. Griež klūgas pinumiem un vāc materiālus floristikas darbiem.

28. (no pusdienas)līdz 29.oktobris: Lapu dienas

Sēj zaļmēslojumam rudzus. Ja sauss laiks, laista augus. Norok baldriāna un ālantes saknes. Novāc puravus un lapu kāpostus. Nogrābj lapas no zālieniem. Apgriež hostas. Izvāc siltumnīcas un iesēj zaļmēslojumam rudzus.

30.oktobris līdz 1.novembris (līdz pusdienai): Augļu dienas

Novāc ābolus un bumbierus, vīnogas, mežrožu paaugļus, dzērvenes, ķirbjus, ja tie vēl palikuši uz lauka. Stāda augļukokus un krūmogulājus. Izvāc no dārza bojātos augļus, nolauztos zarus, balstus. Skābē kāpostus.