Ziemas riepu reids 1.decembrī

“Ziemas taču nav! Jums vajag iekasēt naudu, vai ne?” Kā aizvadīts ziemas riepu reids 1. decembrī? 8

Apzinīgākie transportlīdzekļu īpašnieki un šoferīši sava dzelzs rumaka apavus jau nomainījuši vēl pirms noteikumos minētās dienas – 1. decembra. Tomēr ne visi ievēro šos ceļu satiksmes noteikumus un turpina braukt ar vasaras riepām. Tieši tāpēc 1. decembrī Rīgā tiek veikts īpašs – ziemas riepu – reids, vēsta “Bez tabu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Vieglo automašīnu ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir četri milimetri. Šo kārtību nosaka ceļu satiksmes noteikumi. Tāpat Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tehniskā vienībā pievērš vērību arī riepu vecumam.

CSDD darbinieki kopā ar Valsts policiju reidu uzsāka ap plkst. 10.00, un nieka 15 minūšu laikā jau tika pieķerts pirmais autovadītājs, kurš visai klaji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumu, braucot ne tikai bez ziemas riepām, bet ar apšaubāmas kvalitātes vasaras riepām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konkrētais transportlīdzeklis aprīkots ar vasaras riepām, turklāt protektora dziļums – 2,15 mm – ir tuvu riepas normai, atbilstoši vasaras sezonas (2 mm) noteikumiem.

Vainīgais šoferītis kameras priekšā runāt nevēlas, vien nosaka, ka riepas vēl neesot paguvis nomainīt. Un īpaši arī neesot steidzies, jo ziemas(!) taču nav. CSDD pārstāvis gan uzreiz piebilst, ka tā ir viena no klasiskajām atrunām, taču esošie noteikumi nebūt nav vakar ieviesti.

Uldis Zandbergs, CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks
“Ir joprojām daļa cilvēku, kuri riepas maina policijai, CSDD, bet nevis domājot par savu drošību, par apkārtējo cilvēku drošību. Lielākā daļa ir apzinīgi vadītāji un domā līdzi. Lielai daļai jau novembrī ir ziemas riepas. To pierāda rezultāti tehniskajā apskatē, bet ir arī brīvdomātāji, kuri paļaujas uz likteni. Bet ir tā, ka liktenis reizēm izspēlē kādreiz kādu ļaunu joku ar šo.”

Reida laikā pieķertajiem šoferīšiem policija izsniedz protokolu par pārkāpumu, savukārt CSDD uz vietas anulē tehnisko apskati. Mēneša laikā automašīna ir jāaprīko ar atbilstošām ziemas riepām un jādodas uz tuvāko CSDD, lai atgūtu iepriekš saņemtās tehniskās apskates uzlīmi.

Tiesa gan, ne visi ar sapratni uztver fiksēto pārkāpumu.

“Tagad es, šodien braucu nomainīt riepas. Vai jūs nesaprotat? Jums vajag iekasēt naudu, vai ne? Un par to uzreiz 20 vai 40 eiro maksāt. Es jau tā maksāšu soda naudu tagad…,” piktojās kāds autovadītājs.

Pusotras stundas laikā vien tika fiksētas teju 10 automašīnas, kas nebija aprīkotas ar atbilstošām ziemas riepām.

Plašāk “Bez tabu” sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.