×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Ilze Vītola

GramataIlzei

GRĀMATA. Pirku bērnam, bet izlasīju pati vienā rāvienā. Luīze Pastore, "Svešinieka atnākšana", ilustrējusi Elīna Brasliņa, sērija "Mākslas detektīvi", izdevniecība "Neputns". Cik interesanti mazie detektīvi Teo un Poga izseko mākslinieka Niklāva Strunkes mistiskā darba "Cilvēks, kas ieiet istabā" noslēpumu! Un vēl atklāj arī to, kurš 30. gados no Itālijas uz Rīgu atveda mūsu ikdienas sveicienu "Čau!".

GRĀMATA

Pirku bērnam, bet izlasīju pati vienā rāvienā. Luīze Pastore, “Svešinieka atnākšana”, ilustrējusi Elīna Brasliņa, sērija “Mākslas detektīvi”, izdevniecība “Neputns”.

Cik interesanti mazie detektīvi Teo un Poga izseko mākslinieka Niklāva Strunkes mistiskā darba “Cilvēks, kas ieiet istabā” noslēpumu! Un vēl atklāj arī to, kurš 30. gados no Itālijas uz Rīgu atveda mūsu ikdienas sveicienu “Čau!”.

FILMA

Stāsts par draugiem

Filmas “Prāta vētra: starp krastiem” seansi decembrī 100 vietās visā Latvijā.

Prieku tikties ar iemīļoto grupu “Prāta vētra” dāvā Latvijas Kinematogrāfijas savienības projekts “Kino visiem un visur Latvijā” kopīgi ar “Kinopunktu”.

“Filma ir stāsts par “Prāta vētras” un mūsu valsts ceļu. Par nepadošanos un spītību. Par neatlaidību, krišanu un atkal celšanos,” stāsta filmas veidotāji Sandijs Semjonovs, Audinga Kucinskaite, Undīne Buka, Gundars Rēders un Edgars Dubrovskis.

SARĪKOJUMS

Inteliģentu ģimene pārmaiņu laikos

Dž. Dž. Džilindžera iestudētā Maksima Gorkija drāma “Saules bērni” Dailes teātra viesizrādē Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 5. decembrī pulksten 19.

Kā inteliģentiem, gudriem, laipniem un labiem cilvēkiem pēkšņi nākas saskarties ar pūļa un naida briesmīgo seju. Galvenajās lomās: Vita Vārpiņa un Juris Žagars. Pārējās lomās: Ērika Eglija, Kristīne Nevarauska, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Juris Kalniņš, Edijs Zalaks, Lauris Dzelzītis, Aija Dzērve, Aldis Siliņš, Lidija Pupure, Sarmīte Rubule un Dainis Gaidelis.

Attēlā: Vita Vārpiņa un Juris Žagars.

IZSTĀDE

“Kino alķīmija” par Rīgas kinostudijas filmām jubilārēm – “Salna pavasarī” (1955), “Vētra” (1960), “Mans draugs nenopietns cilvēks” (1975), “Motociklu vasara” (1975) un “Dubultslazds” (1985). No 7. decembra Šķūņu ielā 11, Rīgā, Latvijas Nacionālā arhīva administrācijas ēkas logos.

Kādas gan būtu mūsu iemīļotās filmas, ja galveno varoņu lomas būtu spēlējuši citi aktieri? Izstādes planšetēs – galveno lomu tēlotāju izvēle, fotogrāfijas no filmēšanām, filmu plakāti, scenāriju un lomu pretendentu apspriešanas dokumenti.

Izstādi sagatavoja: Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva speciālisti. Izstādes makets un vizuālais noformējums: G. Švītiņš

JAUNUMS

“Latvijas Mobilais telefons” piedāvā viedpalīgus – ierīces, kas savienotas ar viedtālruni un rāda pulksteni, skaita soļus, pulsu, fiziskajās aktivitātēs patērētās kalorijas, kā arī fiksē informāciju par kustībām miegā. Attēlā – viedpalīgs – laikapstākļu stacija “Netatmo”, ar ko var noteikt istabas un āra gaisa temperatūru, gaisa mitrumu un kvalitāti, ogļskābās gāzes un trokšņu līmeni.

GARŠĪGI!

Svaigu vīģu salāti

Vajadzēs (4 porcijām): 8 svaigas vīģes; 200 g salātu; 70 g šķiņķa, 50 g fetas siera, pusi sarkanā sīpola, 30 g valriekstu. Mērcei sajauc 4 ēd. k. olīveļļas, 2 ēd. k. balzāmetiķa, pustējkaroti medus, sāli, piparus. Traukā uz salātiem kārto visas sastāvdaļas un pirms pasniegšanas tās apslaka ar mērci.

DZĪVES GUDRĪBA

Ja arī vienīgā lūgšana visā tavā dzīvē būtu: “Pateicos!”, ar to pietiktu. Meistars Ekharts

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+