Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
22. februāris, 2012
Drukāt

1512. gada 22. februārī

22feb_vespucci_2

Pirms 500 gadiem, 1512. gada 22. februārī, Spānijas pilsētā Seviļā vēsturei nezināmos apstākļos nomira florenciešu tirgotājs un ceļotājs Amerigo Vespuči.

 

Viņa vārdā – par Ameriku – ir nosaukta Kristofora Kolumba atklātā Jaunā pasaule. Vespuči nopelns bija līdzdalība jaunā kontinenta, konkrēti Dienvidamerikas, piekrastes izpētē. Mūsdienu zinātnieki gan apšauba Vespuči ceļojuma aprakstu simtprocentīgo ticamību, tomēr tieši viņš devis vārdu Riodežaneiro līcim (”Rio de Janeiro” – ”Janvāra upe”) un Venecuēlai. Pēdējās vārds spāniski nozīmē ”Mazā Venēcija”. Ceļotāju bija pārsteidzis, ka vietējie iedzīvotāji tur dzīvo uz pāļiem būvētās mājās.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+