Mobilā versija
+3.5°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
14. augusts, 2013
Drukāt

1893. gada 14. augustā

14aug_kursi_22

Pirms 120 gadiem, 1893. gada 14. augustā, Francija kļuva par pirmo valsti pasaulē, kur tika ieviesta motorizēto transportlīdzekļu reģistrācija.

 

Tas tika izdarīts pēc īpaša Parīzes policijas rīkojuma. Nākamā auto numuru zīmes 1896. gadā ieviesa Vācija, bet pirmā auto numura zīme cara Krievijā tika izsniegta 1904. gadā Rīgā. Numuru ziņā impērijā sākotnēji valdīja liels juceklis, jo tos varēja izsniegt gan pilsētas, gan guberņas, turklāt gadījās tā, ka vienā pilsētā citas izsniegtos numurus uzskatīja par nederīgiem. Jāatzīmē, ka Francija bija celmlauzis ne vien numuru, bet arī obligātā auto braukšanas eksāmena jomā. Pirmais braukšanas eksāmens notika 1891. gadā Lionā. Par pretendentu vērtēšanu bija atbildīgs tvaika dzinēju inspektorāts no kalnrūpniecību pārraugošas institūcijas. Tas notika tādēļ, ka visi iekšdedzes dzinēji sākumā tika pielīdzināti tvaika dzinējiem.

 

Pievienot komentāru

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus (2)Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos pret korupciju svētdien aizturētos demonstrantus.
Draugiem Facebook Twitter Google+