Mobilā versija
+15.4°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
1. septembris, 2014
Drukāt

1914. gada 1. septembrī

1sept.Peterburga_2

Pirms 100 gadiem, 1914. gada 1. septembrī, Krievijas impērijas galvaspilsēta Sanktpēterburga uz Pirmā pasaules kara sākuma pretvācu noskaņojuma, “visu slāvu apvienošanās” un patriotisma celšanas viļņa tika pārsaukta par Petrogradu.

Agresīvāk noskaņotie kā Pēterburgā, tā citās Krievijas pilsētās neapmierinājās tikai ar manifestācijām, bet bija sākuši vācu veikalu grautiņus. Sabiedriskās organizācijas Vācijas pilsoņus izslēdza no savu biedru rindām. Kara sākuma pretvācu noskaņojums, kaut ne tik radikāli, tomēr bija jūtams arī joprojām vāciskajā Rīgā. Ielās noņēma vācu uzrakstus; impērijai lojālie pilsoņi ar vācbaltu saknēm steidza nomainīt uzvārdus, lai izvairītos no nepatikšanām. Laik­raksti augusta beigās ziņoja, ka Rīgas Centrālcietumā pagaidu apcietinājumā tiek turēti 450 Vācijas un Austroungārijas pilsoņi. Viņus gatavojās sūtīt tālāk uz Iekškrieviju.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+