Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
8. jūnijs, 2016
Drukāt

3D formātā digitalizēs Ufici galerijas antīkās skulptūras

EPA/Scanpix/LETAEPA/Scanpix/LETA

Ufici galerija Florencē (Itālija) un Indianas universitāte (ASV) noslēgušas vienošanos par kopīgu darbu agrāk nepieredzētā digitalizācijas projektā, kurā paredzēts 3D formātā atveidot visu muzeja 1250 priekšmetu apjomīgo senās Grieķijas un Romas skulptūru kolekciju, raksta “Archaeology News”.

Augstas izšķirtspējas attēlus Indianas universitāte grasās padarīt brīvi pieejamus tiešsaistē uz savu 200 gadu pastāvēšanas jubileju, kas gaidāma 2020. gadā.

Ufici galerija ir pasaules vecākais muzejs, un tā grieķu un romiešu kolekcija ir trešā lielākā no Itālijas valsts muzejiem. Kolekciju laikā starp 15. un 18. gadsimtu savākusi Mediči ģimene, un tajā atrodami daži no izcilākajiem antīkās mākslas šedevriem.

Jāpiezīmē – kaut gan 3D skenēšana ir jau ierasts process, tomēr to vieglāk pielietot ģeometriskām formām – priekšmetiem, ēkām, telpām, – nevis cilvēka ķermeņa sarežģītajai ģeometrijai, taču jaunākie tehnoloģiskie atklājumi ļauj skenēšanu īstenot bez pārmērīgiem izdevumiem.

Turklāt projekta mērķis ir nevis vienkārši noskenēt skulptūras, bet gan atklāt tās iespējami autentiskā vidē.

Pievienot komentāru

Bērnus Vācijā "dārgajos" un "lētajos" nedalīsEiropas Komisijas iebildumu dēļ Vācija spiesta atkāpties no ieceres samazināt bērnu pabalstus iebraucējiem no citām dalībvalstīm, kuru bērni dzīvo ārpus Vācijas.
Draugiem Facebook Twitter Google+