Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
8. jūnijs, 2016
Drukāt

3D formātā digitalizēs Ufici galerijas antīkās skulptūras

EPA/Scanpix/LETAEPA/Scanpix/LETA

Ufici galerija Florencē (Itālija) un Indianas universitāte (ASV) noslēgušas vienošanos par kopīgu darbu agrāk nepieredzētā digitalizācijas projektā, kurā paredzēts 3D formātā atveidot visu muzeja 1250 priekšmetu apjomīgo senās Grieķijas un Romas skulptūru kolekciju, raksta “Archaeology News”.

Augstas izšķirtspējas attēlus Indianas universitāte grasās padarīt brīvi pieejamus tiešsaistē uz savu 200 gadu pastāvēšanas jubileju, kas gaidāma 2020. gadā.

Ufici galerija ir pasaules vecākais muzejs, un tā grieķu un romiešu kolekcija ir trešā lielākā no Itālijas valsts muzejiem. Kolekciju laikā starp 15. un 18. gadsimtu savākusi Mediči ģimene, un tajā atrodami daži no izcilākajiem antīkās mākslas šedevriem.

Jāpiezīmē – kaut gan 3D skenēšana ir jau ierasts process, tomēr to vieglāk pielietot ģeometriskām formām – priekšmetiem, ēkām, telpām, – nevis cilvēka ķermeņa sarežģītajai ģeometrijai, taču jaunākie tehnoloģiskie atklājumi ļauj skenēšanu īstenot bez pārmērīgiem izdevumiem.

Turklāt projekta mērķis ir nevis vienkārši noskenēt skulptūras, bet gan atklāt tās iespējami autentiskā vidē.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+