Mobilā versija
+12.9°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
27. oktobris, 2015
Drukāt

Ģertrūdes ielas teātris ar monoizrādi viesosies Valmiermuižā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 2015. gada 1. novembrī plkst.18 Valmiermuižā ar izrādi “Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo” viesosies Ģertrūdes ielas teātris, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrāde ir aktiera Leona Leščinska monoizrāde, ko īpaši viņam iestudējis valmieriešiem labi pazīstamais režisors Mārtiņš Eihe. Izrāde ir britu teātra režisora un tekstu autora Tima Etčelsa sarakstītā monologa – apziņas plūsmas vienam aktierim – latviskā versija.

Izrāde balstās uz tekstu, ko veido aprakstoši teikumi par pasaules lietu kārtību asociatīvā ķēdē. Tā ir atgriešanās pie pirmsākuma. Tā ir enciklopēdija, ko sastādījuši neprofesionāļi un dzeja bez atskaņām, tas ir darbs, kurā savienojas absurds un šausmas, apziņai mēģinot un nespējot uztvert un aprakstīt to, ko tā sastop. Tā dod iespēju katram skatītājam aizdomāties par ikdienas norisēm, dzīves jēgas meklējumiem un atminēties lietu pirmsākumus.

Izrādes teksta autors Tims Etčelss ir ietekmīgās britu eksperimentālā teātra kompānijas Forced Entertainment dibinātājs (1984) un mākslinieciskais līderis. Līdztekus darbam ar Forced Entertainment Etčelss veido izrādes dažādiem māksliniekiem un medijiem, kā arī raksta par performanci un laikmetīgo kultūru.

Pievienot komentāru

Viktorija Streiča: Nesauciet mani par režisori!Tradicionālo Jēkabpils Operas dienu ietvarā piektdien, 22. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē ar Eltona Džonsa un Tima Raisa Brodvejas mūziklu "Aīda" viesojas Kauņas Valsts muzikālais teātris no Lietuvas. Titullomā teātra vadošā aktrise Viktorija Streiča.
Draugiem Facebook Twitter Google+