Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
9. decembris, 2015
Drukāt

Latvija atpirkusi emitētās obligācijas par nominālvērtību 650 miljoni ASV dolāru

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pēc šā gada 30.novembrī publicētā aicinājuma investoriem atpārdot to īpašumā esošās Latvijas 2011. gadā un 2012.gadā emitētās ASV dolāru obligācijas Latvija šonedēļ atpirka ASV dolāru obligācijas par nominālvērtību 650 miljoni ASV dolāru, aģentūrai BNS pavēstīja Finanšu ministrijā (FM).

Tajā norādīja, ka vienlaicīgi tika pārtraukti attiecīgo ASV dolāru obligāciju valūtas riska vadībai noslēgtie valūtas mijmaiņas darījumi. Atpirkšanas darījuma finansēšanai tajā pašā dienā tika emitētas jaunas piecu gadu eiro obligācijas 550 miljonu eiro apmērā. Visi norēķini saistībā ar šiem darījumiem tiks veikti līdz gada beigām.

“Šā gada 8. decembrī [otrdien], izmantojot unikālo situāciju finanšu tirgos, valsts parāda vadības ietvaros ir veikta ASV dolāros uzņemto parāda saistību daļēja pārfinansēšana ar atbilstoša termiņa eiro obligācijām. Izdevīgo situāciju ASV dolāru obligāciju atpirkšanai noteica finanšu tirgos pastāvošās būtiskās atšķirības starp Latvijas ASV dolāru obligāciju un eiro obligāciju kredītriska uzcenojumiem. Tādējādi šo darījumu rezultātā ir samazināti valsts parāda apkalpošanas izdevumi vidējā termiņā,” skaidroja FM.

Pēc tajā paustā, panāktais valsts parāda apkalpošanas izdevumu samazinājums līdz 2021.gadam novērtēts aptuveni 85 miljonu eiro apmērā, kas pozitīvi ietekmēs valsts budžeta bilanci.

“Proaktīvā darbība valsts parāda vadības ietvaros, daļēji pārfinansējot ASV dolāru aizņēmumus ar lētākiem eiro resursiem, tuvāko gadu laikā ļaus ietaupīt budžetā vairākus desmitus miljonu eiro. Pateicoties Valsts kases profesionālajai rīcībai, operatīvi izmantojot finanšu tirgus unikālo situāciju, ir sasniegti valstiski nozīmīgi rezultāti parāda vadībā,” uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs.

Atpirktās ASV dolāru obligācijas tika emitētas 2011.gadā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 5,25% gadā (ienesīgumu 5,491%) un 2012.gadā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 2,75% gadā (ienesīgumu 2,889%). Savukārt otrdien izcenoto jauno piecu gadu eiro obligāciju fiksētā procentu (kupona) likme ir 0,5% gadā (ienesīgums 0,532%). Pieprasījums pēc Latvijas jaunajām eiro obligācijām gandrīz trīs reizes pārsniedza piedāvājumu. Galvenokārt interesi izrādīja investori no Eiropas valstīm, tostarp Vācijas, Apvienotās Karalistes, Skandināvijas un Baltijas valstīm.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Latvija no investoriem plānoja atpirkt 2011.gada jūlijā emitētās obligācijas 500 miljonu ASV dolāru (460 miljonu eiro), kā arī 2012.gada decembrī emitētās obligācijas 1,25 miljardu ASV dolāru (1,15 miljardu eiro) apmērā ar dzēšanas termiņu attiecīgi 2021.gadā un 2020.gadā.

Investori piedāvājumus varēja iesniegt līdz pirmdienai, 7.decembrim.

Tāpat ziņots, ka Valsts kase 2012.gada 5.decembrī emitēja septiņu gadu obligācijas 1,25 miljardu ASV dolāru apmērā, šo obligāciju fiksētā procentu likme bija 2,75%, bet ienesīgums – 2,889%. Savukārt 2011.gada jūlijā Valsts kase emitēja obligācijas 500 miljonu ASV dolāru apmērā. Obligāciju fiksētā procentu likme bija 5,25%, bet ienesīgums – 5,491%.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+