Dabā
Medības

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts Valdgales un Laidzes pagastā 16

Foto – Shutterstock

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 26 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušās mežacūkas, turklāt sērga pirmoreiz skārusi Talsu novada Valdgales un Laidzes pagastus, liecina PVD informācija.

Talsu novada Laidzes pagastā konstatētas divas no ĀCM nobeigušās cūkas, savukārt Talsu novada Valdgales pagastā – viena.

ĀCM meža cūku populācijā šajā nedēļā konstatēts arī sešām meža cūkām Priekuļu novada Veselavas pagastā, piecām meža cūkām Dundagas novada Dundagas pagastā, trijām meža cūkām Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā, kā arī divām meža cūkām Amatas novada Drabešu pagastā.

Tāpat ĀCM konstatēts arī pa vienai meža cūkai Beverīnas novada Brenguļu pagastā, Daugavpils novada Dubnas pagastā, Ērgļu novada Ērgļu pagastā, Lubānas novada Indrānu pagastā, Madonas novada Aronas pagastā , Tukuma novada Džūkstes pagastā un Talsu novada Ārlavas pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 673 meža cūkai 67 novadu 153 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

LA.lv