×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Āboltiņa: “Vienotība” vēlēšanās nedrīkst gulēt uz krīzes pārvarēšanas lauriem

Foto - LETAFoto - LETA

Partijai “Vienotība” kā lielākajai partijai Latvijā pašvaldību vēlēšanas būs liels izaicinājums, jo tās biedriem tiek pievērsts daudz uzmanības, tāpēc partija nedrīkst gulēt uz krīzes pārvarēšanas lauriem, bet tai jādomā par jaunu izrāvienu, šodien “Vienotības” pašvaldību deputātu kandidātu forumā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

“Vienotība” iesniegusi deputātu kandidātu sarakstus kopumā 70 novados un pilsētās, tajos iekļaujot 1142 cilvēkus. “Vienotības” kandidātu prioritātes ir uzņēmējdarbības vides attīstīšana, jaunu darba vietu radīšana, kvalitatīva izglītība un veselības aprūpe, droši ceļi, kā arī profesionāla un caurskatāma pārvaldība.

“Mūsu atbildība un izaicinājums ir lielāks nekā citām politiskajām partijām, jo uz mums skatās visi. Mums adresētā kritika ir gan pamatota, gan nepamatota, mūsu cilvēki tiek kritizēti un arī diskreditēti ar puspatiesībām dažādos laikrakstos, tāpēc nevajag baidīties jautāt publiski un skaidrot, kāpēc šādas puspatiesības un meli tiek izplatīti. Mēs varam izdarīt un darām, tāpēc esam bīstami un pret mums tiek izmantotas šādas metodes,” pauda Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja uzskata, ka “Vienotība” valstī ir izdarījusi ļoti daudz, taču viņa aicināja biedrus “negulēt uz krīzes pārvarēšanas lauriem”, kamēr izaicinājumi kļūst arvien grūtāki. Āboltiņa norādīja, ka Latvija nav tikai Rīga, bet arī “katrs mazais novadiņš, kurā cilvēki sagaida, ka viņu problēmas tiks sadzirdētas un risinātas.”

Āboltiņa uzsvēra, ka cilvēki grib nebaidīties par komunālo pakalpojumu rēķiniem, par izglītību un ņemt ārā dokumentus no augstskolām, kas nav akreditētas, bet gan vēlas būt pārliecināti gan par savu darba vietu, gan to, ka arī aizbraukušie varēs atgriezties un situācija, kāda vērojama šopavasar uz ceļiem, vairs neatkārtosies. Vienlaikus viņa piebilda, ka daudzās jomās situācija ir atkarīga tikai un vienīgi no iedzīvotājiem pašiem.

“Vai var vainot pašreizējos deputātus par ceļu fonda likvidēšanu? Ceļu liek nevis politiķi, bet cilvēki, kas strādā firmās – tā ir katra cilvēka atbildība, tāpēc, pirms kādu vainot, jāpiedalās pašiem, lai šādu situāciju nebūtu un mums nebūtu tik skumji uz to skatīties,” norādīja Āboltiņa.

Saeimas spīkere uzsvēra, ka ir nepieciešams pārliecināt iedzīvotājus iesaistīties un palīdzēt valsts attīstībai, lai rādītāji, kas redzami makroekonomisko rādītāju tabulās, būtu jūtami katrā mājā un ģimenē. Vienlaikus viņa atzina, ka sabiedrībā nav pazudušas ne nievas pret politiķiem, ne krīzes sekas, jo ciparus, par kuriem priecājas valdība, sabiedrība savos maciņos neredz un nejūt.

“Viena no “Vienotības” prioritātēm ir jaunu cilvēku piesaiste – mums jāvar iesaistīt jaunus cilvēkus ar jaunām idejām un vēlmēm strādāt Latvijas labā. “Vienotība” radīta tāpēc, ka aiz sīkām nesaskaņām nevar redzēt lielos mērķus. “Vienotība” kā lielākā partija apvieno tikai 2700 biedru – tas ir par maz. Tas nozīmē, ka neesam strādājuši pietiekami, lai pārliecinātu, ka ikvienam ir iespēja piedalīties un tikai tā var panākt izmaiņas,” norādīja Āboltiņa, piebilstot, ka partijas biedru skaits gan neesot pašmērķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+