×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Adažos atklāta tēlnieces Ēvī Upenieces jubilejas personālizstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz 1. decembrim Ādažu Kultūras centrā leģendārās latviešu tēlniecības vecmeistares Ēvī Upenieces 90 gadu jubilejas personālizstādē “Sieviete skulptūrā” apskatāmi mākslinieces jaunākie darbi no privātajām kolekcijām.

“Gadījumi, kad viena radoša un spoža personība tik izcili un profesionāli spēj attēlot otru, nav bieži. Ēvī Upeniece to prot izcili! Apbrīnojami, kā tik trauslai būtnei izdodas pakļaut tādus materiālus kā akmens un bronza,” izstādes atklāšanā tēlniecības vecmeistari slavēja mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Tēlniece Ēvī Upeniece Ādažu novadā dzīvo jau vairāk nekā 60 gadu, koppš pēc Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas absolvēšanas abi kopā ar vīru, tēlnieku Voldemāru Rapiķi, apmetās uz dzīvi Baltezerā. “Tas ir tik vienkārši, lai darbs uzrunātu, tajā jāieliek mīlestība,” – atzīstas meistare Ēvī Upeniece.

Izstādēs tēlniece piedalās kopš 1953. gada. Sarīkotas vairāk nekā 20 personālizstādes muzejos un galerijās Latvijā, Dānijā un Krievijā. Tēlnieces darbi atrodas Latvijas muzeju un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijās, Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī daudzās privātās kolekcijās Latvijā, Dānijā, Norvēģijā un ASV.

Izstādē Ādažu Kultūras centrā eksponēti darbi no privātajām kolekcijām, te apskatāmi arī mākslinieces jaunākie – šogad tapušie darbi. Izstāde Ādažos ir meistarības apliecinājums Ēvī Upenieces neizsīkstošajai radošajai enerģijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+