Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
24. marts, 2014
Drukāt

Ādažos jau februārī manīts šogad pirmais taurenis – kārklu raibenis (3)

Foto: Aija Stašula, dabasdati.lvFoto: Aija Stašula, dabasdati.lv

Taurenis, Kārklu raibenis

Ādažos jau 21.februārī manīts šogad pirmais taurenis, kuru nedaudz apmulsušu sēžam pagrabā atradusi Aija Stašula, liecina “dabasdati.lv” pieejamā informācija.

Lielākā skaitā par šogad manītajiem tauriņiem ziņots no marta sākuma, izņemot pagājušajā nedēļā, kad Latviju pārsteidza sniegs.

Entomologs Uģis Piterāns komentē, ka no pavasara tauriņiem kā biežāk novērojamie jāizceļ naktstauriņš bērzu pavasarsprīžmetis, kas lido arī dienas laikā un ir visai uzkrītoši krāsots.

Tāpat ir vairāki dienastauriņi, kas pārziemo kā pieauguši kukaiņi – citrontauriņš, parastais nātru raibenis, acainais raibenis, bērzu raibenis, jāņogu raibenis un augļkoku raibenis.

Par pirmajiem pavasara tauriņiem var uzskatīt arī vairākas sugas, kas pārziemo kūniņas stadijā, bet parādās agri pavasarī, aprīļa vidū–beigās. Tādas ir, piemēram, aveņu astainītis, krūkļu zilenītis un mazais nātru raibenis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tas bija sodien 24 marta.

  2. Es redzeju pirmo starki Ludzas raj.

  3. Liidz Jaanjiem liis.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.0
Alūksne +0.2
Daugavpils +1.5
Saldus +2.3
Liepāja +4.1
Jelgava +2.7
Ventspils +2.7
Limbaži +1
Madona +0.4
Rēzekne +0.8
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+