Kultūra
Kultūrpolitika

Aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai kultūrā0


2017. gada balvas laureāti kopa ar kultūras ministri Daci Melbārdi.
2017. gada balvas laureāti kopa ar kultūras ministri Daci Melbārdi.
Foto: Timurs Subhankulovs

Kultūras ministrija (KM) piekto gadu pēc kārtas aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā, informē KM sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Izcilības balva kultūrā iedibināta 2014. gadā pēc kultūras ministres Daces Melbārdes (VL-TB/LNNK) aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu. Aizvadītajos gados apbalvojumu saņēmuši Alvis Hermanis, Aleksandrs Antoņenko, Jānis Nords, Žaņa Lipkes memoriāls, Signe Baumane, Iveta Apkalna, Andris Freibergs, Turaidas muzejrezervāts, Rasa un Raitis Šmiti, Andris Nelsons, Dizaina birojs “H2E”, Gidons Krēmers un kamerorķestris Kremerata Baltica.

Apbalvojumam izcilības var izvirzīt juridiskas personas, valsts un pašvaldības institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kuru darbība ir saistīta ar kultūras procesu nodrošināšanu, kā arī KM nozaru konsultatīvās padomes. Pieteikumus izvērtēs Nacionālā kultūras padome.

Apbalvojumus, tai skaitā 7000 eiro pēc nodokļu nomaksas, katrs no trim izcilniekiem saņems īpašā pasniegšanas ceremonijā, kuru šogad KM organizē sadarbībā ar tās pārziņā esošajām augstskolām un citām iestādēm.

Apbalvojuma pasniegšanas mērķis ir izteikt atzinību par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, kā arī cēluši valsts prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.

Pieteikumi iesniedzami KM Dokumentu pārvaldības nodaļā līdz šī gada 1.oktobra plkst.17, nogādājot tos personīgi vai nosūtot pa pastu.

LA.lv