×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Aicina sagatavoties pirmajai šī gada vētrai

Foto - LETAFoto - LETA

Ņemot vērā sinoptiķu prognozes, AS “Latvenergo” un tā meitasuzņēmums AS “Sadales tīkls” veic sagatavošanās darbus rīt iespējamās vētras seku novēršanai. Uzņēmums aicina sagatavoties arī iedzīvotājus.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajai informācijai tiek prognozēts stiprs vējš, kas sasniegs vētras spēku rīt, 4.janvārī. Atbilstoši prognozēm dienas laikā teritorijas lielākajā daļā dienvidu, dienvidrietumu vējš brāzmās sasniegs 17-22 metrus sekundē, bet jūras piekrastē – pat 25-30 m/s.

“Latvenergo” aicina iedzīvotājus savlaicīgi sekot elektroierīču drošībai un būt piesardzīgiem vētras laikā, kā arī reģistrēt sava mobilā tālruņa numuru operatīvās informācijas saņemšanai.

Kompānija arī aicina iedzīvotājus savlaicīgi domāt par savu sadzīves elektroiekārtu drošību vētras laikā. Lai arī dabas stihijas vai jebkāda līdzīga bojājuma gadījumā zūdot spriegumam, elektroietaisēm netiek nodarīti nekādi bojājumi, vētras laikā uzņēmums iesaka tās neizmantot un atvienot no elektrotīkla. Ja tiek novērotas sprieguma svārstības, jāatslēdz ierīces, kuras tajā brīdī darbojas, piemēram, veļas mašīna, ledusskapis, televizors.

Daudzām elektroierīcēm ir rūpnīcās uzstādīti aizsardzības bloki un programmatūras, kas tās automātiski atslēdz no elektrotīkla sprieguma krituma, sprieguma pazušanas vai arī citos avārijas darba režīmos. Ar līdzīgiem aizsardzības blokiem lietotājs individuāli var aprīkot savu ēkas elektrosadalni, tādējādi pasargājot ēkā esošās elektroierīces, norāda energokompānija.

Ja nepieciešams nodrošināt tikai atsevišķas elektroierīces, piemēram, apkures katlus vai datorus, šīm ierīcēm ir iespējams uzstādīt nepārtrauktās barošanas blokus. Savukārt ilgstošu elektroapgādes pārtraukumu gadījumā ir iespējams izmantot autonomos ģeneratorus.

“Latvenergo” arī aicina laicīgi uzlādēt mobilos tālruņus, kā arī katram gadījumam sagatavot kabatas lukturīšus.

Jau ziņots, ka savlaicīgas informācijas saņemšanai par avārijas atslēgumiem klientiem jāreģistrē savs mobilā tālruņa numurs datubāzē. Šie klienti saņem īsziņu par avārijas gadījumu un arī plānotajiem atslēgumiem. To var izdarīt ”www.e-latvenergo.lv”, sūtot īsziņu “REG (atstarpe) līguma Nr.” jeb piemēram, “REG 1234567890” uz numuru 8800, vai zvanot uz tālruni 80200400.

Energokompānija aicina Latvijas iedzīvotājus vētras vai stipra vēja laikā būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Konstatējot cilvēku drošībai bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, cilvēki tiek aicināti ziņot Klientu servisam pa diennakts bezmaksas tālruni 80200404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam – 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+