×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. aprīlis, 2017
Drukāt

Aizdomīgā valsts noslēpuma glabātāja. Savickis par baumām pasmīn (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Atsaucoties uz avotiem valdībā, Latvijas Televīzija svētdien ziņoja, ka Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei nav atjaunota pielaide darbam ar valsts noslēpumu, kas nozīmējot, ka viņa, visticamāk, vairs nevarēs pildīt valsts sekretāres pienākumus. I. Pētersone-Godmane atrodas atvaļinājumā ārpus Latvijas, un viņai par šādu lēmumu nekas neesot zināms.

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārstāve Iveta Maura paskaidroja, ka pielaide nav atņemta, bet gan ieildzis tās pagarināšanas process. Pagaidām Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei nav tiesību strādāt ar dokumentiem, kas satur slepenu informāciju. Uz jautājumu, kādēļ SAB procedūru nav veicis laikus, lai, beidzoties pielaides termiņam, būtu skaidrs, vai valsts sekretāre var turpināt darbu, SAB pārstāve atbildēja, ka pēc Satversmes tiesas sprieduma, ar kuru par Satversmei neatbilstošām atzītas atsevišķas likuma “Par valsts noslēpumu” normas, SAB kopā ar Ģenerālprokuratūru mēģina veidot jaunu praksi, tāpēc process ieilgst. Tas nozīmē, ka valsts sekretāre nevar pilnvērtīgi strādāt – ja valdības darba kārtībā ir jautājumi, kur šī pielaide ir nepieciešama, viņai ir jāatstāj sēžu zāle, ko viņa ne reizi vien jau ir darījusi.

Ja ar pielaidi kaut kas nebūtu kārtībā, pirmais, kas par to uzzinātu, būtu iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, skaidroja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Ministrs ar savas padomnieces Daigas Holmas starpniecību aģentūrai LETA apliecinājis, ka viņš neesot saņēmis oficiālu informāciju saistībā ar Ilzes Pētersones- Godmanes pielaides pagarināšanu, līdz ar to šobrīd nevarot neko komentēt.

Neoficiāli izskanējusi bauma, ka šaubu ēna par pielaides pagarināšanu pār Pētersoni-Godmani savilkusies viņas diezgan ciešās draudzības dēļ ar uzņēmuma “Itera Latvija” vadītāju Juri Savicki, kurš ir arī “Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks. Viņam no 80. gadiem esot labas attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, un viņš bieži mudinājis Latviju ciešāk sadarboties ar Krieviju gan ekonomikā, gan politikā.

Pats Savickis par izskanējušām baumām pasmīn un uzsver, ka viņš esot liels Latvijas patriots un jau divdesmit piecus gadus draudzējoties ar Godmaņu pāri. “Ar Ivaru iepazinos, kad kopā sākām spēlēt tenisu (Savickis vada Latvijas Tenisa savienību). Tad jau arī viņam nedrīkst dot pielaidi valsts noslēpumam, to nedrīkstēja dot arī bijušajam Valsts prezidentam An­drim Bērziņam, jo viņu pazīstu no augstskolas laika, arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ar mani spēlējis tenisu, esmu labi pazīstams ar Solvitu Āboltiņu un citiem politiķiem,” norāda Savickis. Viņš neslēpa, ka daudzi no nosauktajiem iepriekš piedalījušies viņa 55 gadu jubilejā. Arī pavisam nesen, kad viņš aizbraucis uz Horvātiju, lai izvairītos no kārtējām dzimšanas dienas svinībām, tomēr nelielā draugu pulkā kādā restorānā esot šūpļa svētkus atzīmējis kopā ar Godmaņiem un citiem draugiem.

Atgādināšu, ka baumas par problēmām pielaidei valsts noslēpuma objektiem bija izplatījušās arī par kādreizējo veselības ministru Gunti Belēviču, kurš, stājoties veselības ministra amatā, pielaidi saņēma tikai uz septiņiem mēnešiem, un sabiedrībai netika skaidrots, kāpēc ne uz visu ministra pilnvaru laiku. Pēc tam gan to pagarināja. Arī Savickis atceras šo atgadījumu un saka: “Belēvičs man ir bērnības draugs.”

Dzejniece Māra Zālīte intervijā žurnālam “Ir” (15. februāris) par šo jautājumu izteikusies: “Tas pats (“Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks) Juris Savickis. Ir skaidrs, ka šā cilvēka uzdevums ir turēt Latviju uz gāzes adatas. Traucēt valsts enerģētiskajai neatkarībai. Ko redzam Savickim apkārt? Aizejiet uz hokeja maču – viņa ložā sēž prezidents Ulmanis, prezidents Bērziņš, Ministru prezidenti, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre un valsts noslēpuma turētāja Godmane. Augstāks līmenis vairs nevar būt!”

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 2. VDK virsnieki vienm’er sm’in.

 3. CEKISTI PASHI PROVOCEJA CCCP SABRUKSHANU LAI VARETU REALIZET MILZIGAS CCCP BAGATIBAS.

 4. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Runājot študenta Ēdvarda Waidnbauma vārdiem – Jurītis tik daudz ļaužu nosauca, bet NAV NEVIENA CILVĒKA!

 5. to no nomenklatūras Atbildēt

  Par tiem muļķiem, ko čekā neņēma. Parasti jau drošības iestādes tiek glorificētas, jo valsts šīm iestādēm piešķir lielu varu un naudu. Un tad rodas mānīgs iespaids, ka tur nu gan strādā baigie gudrīši. Bet ja tā paanalizē bijušos čekistus vai drošībniekus un viņu izdarības, tad ne ar kādu super prātu viņi neizcēlās. Ar aprobežotību gan! Citādi domājošie viņiem skaitījās trakie, ārprātīgie, bezjēdzīgie, kā pats raksti! Paskaties uz sevi no malas, tagad taču pilna pasaule ar tādiem,bet dzīvs vien esi! Nav nekas jātvarsta. Tiklīdz viņiem atņēma varu, tā pārvērtās par parastiem vidusmēra cilvēkiem. Ja jau čekisti bija tik gudri, tad kāpēc nenovērsa PSRS sabrukumu, nepildīja savu primāro uzdevumu? Nespēja! Tā ka nevajag te pašam sev spalvas spodrināt!

  • PSRS tika sakauta un sagrauta Aukstajā karā. Tam iemesls bija ortodoksālo komunistu idiotiskā ideoloģija. ASV@Co sakāva PSRS. Un ne jau “dziesmu svētki”, bet gan bagāto krievu vēsais aprēķins (nevajag izpostīt “pribalķiku”, vēl noderēs) paglāba Latviju no pilsoņu kara.

 6. Čekas kadros muļķus neņēma. Un VDK bija daudz svarīgāku uzdevumu, nekā trako latviešu nacionālistu tvarstīšana. Trakos izķēra, lai tie lielākas ziepes nesavārītu. Piemēram – tā sieviete – Latviešu Sarkano strēlnieku pieminekļa būvlaukuma dedzinātāja: viņa savā ārprātā varēja arī padomju skolu aizdedzināt. Vai arī tas pats karoga vilcējs radiotornī – bezjēgā sabojāja sev dzīvi, pilnīgā bezjēgā.
  Bet bija arī tādi, kā viens PSRS sporta meistars, kurš klusi un čakli darīja savu pretpadomju darbiņu, sūtīja foto atskaites par padarīto, un par saņemto naudiņu iegādājās “Žiguli”, īstenojot savu sapni – braukt uz treniņiem ar personīgo auto.

 7. lAI NU gODMANES KUNDZE UZKRĀJ SPĒKUS ĀRZEMĒS . . .
  Valsts noslēpumi jau nekur nepazudīs . . . .

 8. Pats Savickis jau pareizi nosauca tos, no kuriem valsts noslēpumi jāslēpj ! Domāts jau bija citādi, bet… izpļāpājās…
  Kaut gan latvānijai tie “noslēpumi” ir tādi leļļu teātra bērniem varoņa Pulčinello noslēpumi – pat idiotam nav mazāko grūtību tos atminēt.
  Plus rietumslāvu fīlija pret austrumu brāļiem. 🙂

 9. Skaitliski tik mazā sabiedrībā kā Latvijā nevar izvairīties no gluži vai ģimenisku attiecību veidošanos jebkāda formāta domu biedru grupās.Labi tas vai slikti,spriediet pēc sakāmvārda:”Vārna vārnai acī neknābs”.Tāds nu ir mūsu liktens un tur maz ko var mainīt.

 10. Ņemot vērā, kas un kā labā strādā Māras Zālītes pieminētie, no Godmaņiem nekādu noslēpumu nevar un nedrīkst būt: pielaide nopirkta par vagonu Latvijai piederošas naudas un ne tikai pielaide, un ne tikaai par to vezumu.

  • lauvas un puķu podi viņam traucēja, taču tas notika nepietiekami efektīvi, lai novērstu katastrofu. Iespējams, ka šo līniju vajadzētu turpināt visos masu pasākumos arī pie mums Rīgā vai Liepājā

 11. Apbrīnojama ir mūsu valsts pirmo personu draudzība ar čekistiem! Ulmanis, Kalvītis, Godmaņu pāris –
  visi čupojas ap šo Savicki, jo viņš taču bija liels vīrs čekā un ir liels vīrs arī tagad savā gāzes kantorī. Un būtu naivi domāt, ka viņam nav sava ietekme uz šiem naivajiem valsts ierēdnīšiem, lai dabūtu no tiem saimniekiem Maskavā vajadzīgās ziņas… Atcerieties, kā viņš pretojās gāzes kantora sadalīšanai!

  • nesapratu – kāda mūsu valsts , ja tu esi čekists, tad tā ir jūsu, čekistu, valsts, vai tad ir divas latviešu valstis? Viena mums, viena šiem? Vīķe taču pateica skaidrā valodā – mēs esam vareni, viņu valsts, lai stāv kaut vai uz galvas. Ja grūti – palasi Sartru – katra liktens paša rokas, ja reiz te kas nepatīk.

 12. Būtu jauki tai valsts pārvaldē utt. ieraudzīt kaut VIENU godīgu cilvēku!!! Bet,kas to deva!!!

 13. Nu un – kādi tur noslēpumi – jā kur palika Parex nauda tajā premjera naktī? Tas gan ir žīdeļu un Godmaņa ziņā un kā valsts noslēpums no Latvijas tiek glabāts – tur lāču zemē to jau laikam zin un kā skolas bērns – nedarīsi -pateikšu paps tajā naktī darīja…

 14. Kurš špions teiks: jā es tas esmu. Špioņi nav un nekad nebūs muļķi, vini locīsies un “tīs kādu ap pirkstu”, cik vien iespējams.

 15. Govs vieta ir kūtī. Attiecas arī uz pārējiem “locekļiem”…

Draugiem Facebook Twitter Google+