×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Aizturēts Kremļa propagandists Greiems Filipss (13)

Foto LETAFoto LETA

Valsts policija (VP) šodien leģionāru piemiņas pasākumu laikā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, aizturēja Kremļa propagandistu Greiemu Filipsu, žurnālistus informēja VP Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Prokremliskais britu blogeris sekoja Leģionāru atceres dienas gājienam, provocējot tā dalībniekus.
Viņš mēģināja provocēt arī ziedu nolicējus pie Brīvības pieminekļa un tika aizturēts par nepakļaušanos policijas darbiniekiem.

Saistībā ar notikušo tagad Filipsam, visticamāk, tiks noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Filipss jau pirms gājiena bija salīdzinoši agresīvs savā komunikācijā ar gājiena dalībniekiem, uzvedoties skaļi, kā arī komentējot notikumus savā kamerā. Gājiena laikā viņš mēģināja piekļūt tieši gājiena dalībniekiem. Tāpat starp žurnālistiem izskanēja, ka Filipss mēģinājis virs gājiena dalībnieku galvām uzlaist dronu.

Nonākot pie Brīvības pieminekļa, Filipss turpināja provocēt gājiena dalībniekus, un Pašvaldības policija viņu vairākkārt atvirzīja tālāk no gājiena dalībniekiem, tomēr viņš mēģināja pie viņiem pieiet klāt atkārtoti. Visbeidzot, policija vīrieti aizturēja.

Latvijā par provokācijām leģionāru piemiņas pasākumā aizturētais Kremļa propagandists Greiems Filipss pagaidām nav vērsies pēc palīdzības Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā, taču vēstniecība ir informēta par viņa aizturēšanu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) uzskata, ka policijas šodien leģionāru piemiņas pasākumā aizturētā Kremļa propagandista Greiema Filipsa atrašanās Latvijā nav vēlama, taču vispirms ministrs vēlas aprunāties ar Drošības policijas vadību un tikai tad izlemt, vai vīrieti iekļaut Latvijai nevēlamo personu jeb tā dēvētajā melnajā sarakstā.

“Skatīsimies, kā beigsies viņa gaitas Latvijā, jo šobrīd viņš atrodas policijas iecirknī,” žurnālistiem skaidroja Kozlovskis un piebilda, ka Filipsam tiks noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un tad, visticamāk, viņš tiks atbrīvots. Administratīvo pārkāpumu kodekss par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībām paredz naudas sodu līdz 280 eiro vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm.

“Kopumā es uzskatu, ka tā bija atklāta provokācija no viņas puses, tomēr ņemot vērā, ka viņš ir žurnālists, tad tika pieņemts lēmums viņu neiekļaut šajā sarakstā. Mans personīgais viedoklis, ka viņš nebūtu vēlams Latvijā,” uzsvēra ministrs un piebilda, ka vispirms konsultēsies ar Drošības policiju, lai izlemtu par vīrieša iekļaušanu sarakstā, kas tādējādi liegtu Filipsam iebraukšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Garlaicīgi mums būs bez viņa! Gudrāks viņš vienalga nepaliks. Kompleks ir izveidojies.

 2. no ārzemēm, euro zemē Atbildēt

  tagad ir, cerams tas tiks izdarīts, jānoskaidro tās amatpersonas, kuras atļāva, ierunājās par šī krievu provokātora, anglis, kuram viss ir po, par viņa ielaišanu Latvijā un pat kaut kādu akrediditāciju iedodot! Tos devējus vajag krimināli sodīt! Un zinot tur kādiem, kas šis ir par Tipiņu, Pieļaut!, ka viņš šajā laikā ierodas Latvijā un būs blakus, šajā notikumu gaitā! Drošību sargi nogulēja. Un tas ir krievu pirksts! Nedaudz LV radio dzirdēju viņa Pazemojošos un Uzbāzīgos jautājumus! Viņam uzsverot, sejā iemetot, runājot tieši par Nacistiem, Fašizmu, ar kuru Latviešu karotājiem nebija tiešs sakars! Mūsu karotāji, Latviešu Dzimtenes aizstāvji, Viss Pirmām kārtām domāja par Neatkarīgas Latvijas valsti! Tādā veidā piebiedrojoties, glābjoties no Komunisma režīma! Mūsu kareivji, dzimtenes aizstāvji karoja pret krieviem, nevis lai iznīcinātu blakus esošās tautas, pusi eiropu! Viņi aizstāvēja savu teritoriju, nevis uzbruka kādam, cenšoties iekarot citu tautu, kaimiņu zemes! Šī būs mācība ar šo angli. Totāls Provokātors! Viņam nedrīkst atļaut muti atvērt! Viņš ir Obligāti jāliek Nevēlamo personu sarakstā! Gribētos cerēt, ka viņš jau tagad vairs Latvijā nav! Viņš ir Momentāli jāizraida! Bet varbūt viņš tagad pie Vešņakova kafiju dzer un debatē! Jā, bet šādu jau zināmu Provokātoru Latvijā ielaist nedrīkstēja un jāaizsūta viņam pieņemtais Likums, ka viņš ir nevēlama persona Baltijā!

 3. Fašistus ārā no Latvijas! Filipsu pa priekšu.

 4. Kaptein's Demokrātija Atbildēt

  Tas tikai pierāda, ka Latvijā ir demokrātija un pat vārda brīvība, atšķirībā no ASV, “īstās” Eiropas un Krievijas. Tur labākajā gadījumā līdzīgā situācijā provokators paliktu bez vairākām apakšējām ribām un ja kādreiz vēl staigātu, tad jau daudz slaidāks, pat bez lateksa korsetes.

 5. Kur Kozlovskis ņēma, ka Kremļa provokators ir žurnālists? Tas, ka viņš pats sevi tā nodēvēja?
  Ja es teikšu, ka esmu no Marsa, Kozlovskis to arī respektēs?:)

 6. “Demojratija”… Balta nama kalpus un teroristus slave un aizstav,medijus areste un vaha.Dzit ara to totalitaro baltiju no Eiropas prom.Tas ir kauna traips visai Eiropai.

 7. Britu vajag aizvest ekskursijā uz Kurzemi,izrādīt arī kureliešu cīņas vietas pret īstiem esesiešiem,bet to diez vai aptverts viņa skūtais, aukstā pavasara vējā apsaldētais pauris.

 8. vēlāk izrādīsies, ka šis ir kremļa štirlics 🙂

 9. Sm*rdelis sagatavojies vizuāli izcelties noskujot pauri
  un uzvelkot spilgtu vesti …

 10. Pat brits negrib ka apcūko Latvijas Brīvības simbolu.

Draugiem Facebook Twitter Google+