Latvijā
Kriminālziņas

Aizvadītajā diennaktī negadījumos cietuši pieci motociklisti2

Foto-Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī piecos negadījumos cietušu motociklisti, no kuriem divi ir krituši, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Policijas pārstāvis norādīja, ka, sākoties motosezonai, pieaug arī negadījumos cietušo motociklistu skaits. Viņš pieļāva, ka daļa negadījumu varētu būt saistīti ar to, ka nav atjaunotas braukšanas iemaņas. Tāpat esot jārēķinās, ka atsevišķi ceļu posmi pēc ziemas sezonas vēl var būt smilšaini.

Atskatoties uz brīvdienām, Krapsis arī norādīja, ka policija kritiski raugās uz veloentuziastu braucienu “Kritiskā masa”. Tā organizatori ne vienmēr vēloties sazināties ar likumsargiem, kā arī sevi neidentificējot. Tāpat policijai ir bažas, vai bērnu dalība šajā pasākumā neradīs neizpratni par to, kā būtu pareizi rīkoties ikdienā.

Krapsis atgādināja, ka kopš 2010.gada bojā gājušo skaits uz Latvijas ceļiem ir samazinājies par 38%, tāpēc, viņaprāt, virzība šajā jautājumā notiek pareizā virzienā.

LA.lv