Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
2. augusts, 2016
Drukāt

Alpīnistu savienība nosauc Kazahstānā bojāgājušā alpīnista vārdu

Foto: Kazahstānas Republikas Ārkārtas situāciju komitejaFoto: Kazahstānas Republikas Ārkārtas situāciju komiteja

Pirmdien, 1. augustā, Kazahstānas kalnos dzīvību zaudējušā Latvijas alpīnista repatriācijas jautājums tiek skaidrots un risināts sadarbībā ar ģimeni, aģentūrai LETA norādīja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Jau rakstījām, ka, kāpjot netālu no Almati esošajā Pioniera smailē, gājis bojā alpīnists – 1987. gadā dzimis Latvijas pilsonis.

Latvijas Alpīnistu savienība šodien vēsta, ka bojāgājušais ir Ernests Čunčulis, kurš sasaistē ar pieredzējušo kāpēju Eduardu Skuķi devās uz virsotni “Pionieris” pa 4A grūtības kategorijas maršrutu. Abiem alpīnistiem bija nepieciešamā kvalifikācija maršruta veikšanai, norādīja savienībā.

Ernesta Čunčuļa krietiens noticis otrās virves kāpšanas laikā. Kritienā izrāvās drošināšanas starpāķis, bet otrs starpāķis virvi pārrāva. Kritiena rezultātā Ernests gāja bojā.

Alpīnistu savienība izsaka līdzjūtību mirušā radiniekiem, tuviniekiem un draugiem.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (47)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+