×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Andrejs Žagars Viļņā iestudējis operu “Loengrīns”

foto - Letafoto - Leta

Viļņā 22. martā notiks Latvijas Nacionālās operas direktora Andreja Žagara iestudētās Riharda Vāgnera operas “Loengrīns” pirmizrāde, informēja operas pārstāve Ieviņa Ancena.

Iestudējuma scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska, gaismu mākslinieks Kevins Vin-Džonss, videomāksliniece Ineta Sipunova un dramaturgs Mikus Čeže, pie diriģenta pults būs Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra muzikālais vadītājs un galvenais diriģents Roberts Šerveniks.

Šis būs jau ceturtais “Loengrīna” iestudējums Viļņas operā.

“Vēlējāmies stāstu izspēlēt vēstures posmā, kas labi atbilstu Vāgnera operā atveidotajiem juku laikiem. Komplicētos vēstures periodos, kāds nenoliedzami bijis Otrais pasaules karš, jo spēcīgāka kļūst cilvēku ticība, vēlme noticēt brīnumam, kas spētu kardināli atrisināt viņu problēmas,” pastāsta režisors Andrejs Žagars.

Žagars, kurš 2011. gadā ir apbalvots ar ordeni “Par nopelniem Lietuvas labā” Virsnieka krustu, ir gandarīts par iespēju sadarboties ar Lietuvas Nacionālās operas kolektīvu un solistiem no Lietuvas, Somijas, Vācijas, Šveices un Krievijas.

“Mēģinājumu procesā, strādājot ar diviem solistu sastāviem, ir jūtams, ka dziedātāju vokālā meistarība un aktierspēles dotības spēs atklāt Vāgnera mūzikas būtību,” uzskata Žagars.

Iestudējums tapis kā Viļņas un Bratislavas operu sadarbības projekts. Drīzumā pēc pirmizrādes Viļņā sāksies mēģinājumi Bratislavā, kur “Loengrīna” pirmizrāde notiks 24. maijā.

Ancena norādīja, ka vācu operas ģēnija jubilejas gads ir iezīmējis spēcīgus akcentus Andreja Žagara radošajos plānos – viņa režijā šī gada septembrī notiks arī operas “Tanheizers” jauniestudējuma pirmizrāde Maskavā, bet 2014. gada janvārī – arī Prāgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+