×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2016
Drukāt

Apledojums daudzviet apgrūtina braukšanu

Foto-Shutterstock. Ilustratīvs attēlsFoto-Shutterstock. Ilustratīvs attēls

Šorīt braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem pārsvarā ir apmierinoši, braukšana ir apgrūtināta vienīgi pa ceļu Talsi-Stende-Kuldīga un atsevišķos posmos uz Liepājas un Tallinas šosejām.

Kā liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” apkopotā operatīvā informācija, iespējama apledojuma dēļ braukšanas apstākļi ir apgrūtināti Tallinas šosejas posmā no Tūjas pagrieziena līdz Ainažiem, kā arī Liepājas šosejas posmā no Saldus līdz Grobiņai. Savukārt pa autoceļu P120 Talsi-Stende-Kuldīga braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā garumā.

Kopš plkst.3.40 ceļu uzturēšanas darbos ir iesaistītas piecas VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veic slideno posmu kaisīšanu.

Meteorologi prognozē, ka šodien Latvijā gaidāmi nelieli nokrišņi, galvenokārt slapjš sniegs un lietus, tomēr arī tad, kad gaisa temperatūra ir virs nulles, zemes un ceļa virsmas temperatūra joprojām var būt zemāka, tāpēc mitrums var pārvērsties ledū.

Īpaši uzmanīgi šajos laika apstākļos ir jābrauc pa grants ceļiem, sevišķi stāviem kāpumiem un pagriezienos, jo, nokūstot sniega kārtai, veidojas atkala un saķere ir kritiski zema.

Sākoties ilgstošam atkusnim, var arī parādīties masveida bedres uz asfalta ceļa seguma un šķīdonis uz grants ceļiem.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+