×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Aprēķināta skeitbordista LNMM nodarītā skāde – 20 436 eiro (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Skeitbordista sabojātā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja stiklotā ātrija (stikla grīdas) bojājumu novēršana izmaksās 20 436 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, informēja Rīgas domes (RD) Īpašumu departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Stiklu nomaiņas darbus paredzēts veikt no 1. līdz 12.augustam. Stiklotajā ātrijā tiks uzstādīta telts, un tā pieejamība apmeklētājiem būs ierobežota. Darbi tiks veikti apmēram desmit dienas, jo tiks mainīta viena stikla konstrukcija, kas sastāv no sešiem rūdītiem stikliem.

Gailīte skaidroja, ka, neskatoties uz to, ka stiklu konstrukciju nestspēju nodrošina stikla paketes apakšējie slāņi un to varēja lietot ekspluatācijā, bojājums rada vizuālu defektu, tāpēc ir pieņemts lēmums par to nomaiņu. Lai netraucētu LNMM apmeklētājus, stikla nomaiņu tika veikta vienlaicīgi ar ekspozīcijas maiņu LNMM izstāžu zālē, kas atrodas zem stikla.

Lai turpmāk atturētu jauniešus no braukāšanas pa LNMM stikloto ātriju, ir plānots izvietot brīdinājuma zīmes. Radītais stikla bojājums ir pieteikts apdrošināšanas kompānijai kā apdrošināšanas gadījums. Pašvaldības izdevumi par radīto bojājumu novēršanu tiks pieprasīti no apdrošināšanas kompānijas.
Jau ziņots, ka skeitbordistu aktivitāšu dēļ maijā tika saplēsts viens no LNMM atjaunotās galvenās ēkas stikla grīdas slāņiem. RD Īpašumu departamenta vadītājs Oļegs Burovs sākotnēji lēsa, ka stiklu nomaiņa varētu izmaksāt ne mazāk kā 7000 eiro.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka 4.maijā pēc trīs gadu rekonstrukcijas tika atklāta LNMM galvenā ēka, kas bez kapitālā remonta bija kalpojusi sabiedrībai jau 107 gadus. Muzeja rekonstrukcijas izmaksas ir 29 miljoni eiro.

LNMM direktores vietniece administratīvajā darbā Una Sedleniece iepriekš aģentūrai BNS teica, ka muzejs atbalsta skeitbordistu aktivitātes muzeja galvenās ēkas apkārtnē, kamēr viņi nupat sakārtotajai infrastruktūrai neveic tīšus bojājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vakar gāju gar Nacionālo bibliotēku, ak, Dievs, kāda tur ir postaža!!! Nodauzītas visas malas, apkārt mētājas nodauzītās lauskas, un turpat divi skrituļotāji turpināja lēkt un dauzīt, un neviens (!) viņiem netraucēja! Tur laikam visiem viss vienalga, 100 tūkstoši nodokļu naudas atmazgāšanai piešķirti, gan piešķirs arī šim!

  2. Muzejs atbalsta – ka tik ne tā. Ja muzejniekiem ļautu, viņi aizliegtu ēkas tuvumā šķaudīt, ne tik vien skeitot. Par ēkas iekšpusi nemaz nerunājot.

Draugiem Facebook Twitter Google+