×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Apšauba Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu godīgumu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltkrievijā svētdien notikušo prezidenta vēlēšanu godīgumu iedragāja būtiskas problēmas, tostarp balsu skaitīšanā, paziņoja EDSO novērošanas misijas vadītājs Kents Herstets: “Ir skaidrs, ka Baltkrievijai vēl tāls ceļš ejams, lai izpildītu apņemšanās attiecībā uz demokrātiju.”

“Dažas būtiskas problēmas, īpaši balsu skaitīšanas un apkopošanas laikā, iedragāja vēlēšanu godīgumu,” uzsvērts EDSO paziņojumā. 61 gadu vecais Lukašenko, kurš pie varas ir bijis jau 21 gadu, vēl uz pieciem gadiem pārvēlēts amatā ar 83% balsu. Viņam bija trīs konkurenti, no kuriem tikai Tatjana Korotkeviča pārstāvēja opozīciju. Viņa vēlēšanās ieguva 4% vēlētāju balsu. Vēlēšanās piedalījušies 87% balsstiesīgo iedzīvotāju. Pēc balsošanas iecirkņu slēgšanas Minskā notika varas ie­stāžu nesankcionēta opozīcijas protesta akcija, kurā piedalījās vairāki desmiti cilvēku. Milicijas darbinieki sastādīja administratīvo pārkāpumu protokolus vairākiem šīs akcijas dalībniekiem. Baltkrievijas opozīcijas politiķi aicināja starptautisko sabiedrību neatzīt prezidenta vēlēšanu rezultātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Inerce kā fizikas likumu izpausme sastopama arī iekš un ap tādām ļaužu izdarībām kā prezidentu vēlēšanas.Ja neizdodas kādu sauszemes teritoriju pievienot kādai impērijai,tās zemes patrioti tiek nozākāti par faš

Draugiem Facebook Twitter Google+