×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Apstrīdētā iepirkuma dēļ Vecpiebalgas ceļa atjaunošana ievilksies (1)

Foto: LA.lv. Attēlā - tilts pār Gauju Taurenē, Vecpiebalgas novadāFoto: LA.lv. Attēlā - tilts pār Gauju Taurenē, Vecpiebalgas novadā

Apstrīdētā iepirkuma dēļ autoceļa rekonstrukcijas darbi Vecpiebalgā tiks uzsākti nākamajā būvniecības sezonā, informēja Latvijas autoceļu pārvaldītāja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļā.

Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) 3.novembrī piegādātāju apvienība “Hochtief Solutions” ir apstrīdējusi LVC iepirkumu komisijas lēmumu par autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona (P30) rekonstrukciju posmā no 24,6. līdz 30. kilometram. “Līdz ar to LVC nebija iespējas noslēgt līgumu ar būvniekiem šā gada būvniecības sezonā, un tas būs iespējams tikai pēc IUB lēmuma saņemšanas. Būvdarbi uz ceļa tiks uzsākti nākamajā būvniecības sezonā,” norādīja LVC.

2014.gada sākumā pēc LVC pasūtījuma uzņēmums “Projekts 3” veica autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona (P30) posma no 24,6. līdz 30. kilometram rekonstrukcijas projektēšanu. 31.jūlijā LVC izsludināja iepirkumu būvdarbu veikšanai un 12.septembrī tika atvērti pretendentu piedāvājumi. 29.oktobrī IUB mājas lapā tika publicēts iepirkuma rezultāts, kurā par uzvarētāju tika pasludināta kompānija “8.CBR”.

Autoceļa P30 13,4 km garajā posmā ir plānoti rekonstrukcijas darbi un tilta pār Gauju izbūve, nojaucot veco tiltu. Plānotās investīcijas objektā ir 9,6 miljoni eiro bez pievienotā vērtības nodokļa.

Jau rakstīts, ka Vecpiebalgas iedzīvotāji pērn pavasarī piketēja pie valdības ēkas Rīgā. Vecpiebalgas novada dome iesniedza valdībā lūgumu sabrukušā ceļa posma dēļ izsludināt ārkārtas stāvokli. Runa ir par autoceļa P30 jeb ceļa Cēsis– Vecpiebalga–Madona apmēram 25 kilometru gara posma remontu.

LVC pēc tam, kad sākās iedzīvotāju protesti, paziņoja, ka Vecpiebalgas autoceļš ir iekļauts prioritāšu sarakstā un tā rekonstrukciju varētu sākt 2014.gadā.

Valstij piederošais LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es domaju,ka …prioritate bus taja bridi,kad kads loti “prioritars” parstavis taja tilta iegazisies,,,un lai Dievs vinam tad stav klat!
    Piedodiet!Es tadu realitati tur redzu,diemzel…

Draugiem Facebook Twitter Google+