Uncategorized

Ar ES līderu atbalstu Latvija sper priekšpēdējo soli pretim dalībai eirozonā 0

LETA/AFP

Piektdien Eiropas Savienības (ES) Padomes sanāksmes otrajā dienā bloka valstu un valdību vadītāji pauda atbalstu Latvijas dalībai eirozonā.

Briselē esošais Latvijas premjers Valdis Dombrovskis (V) saņem kolēģu apsveikumus, aģentūru LETA informēja ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Šis ir priekšpēdējais solis, lai Latvija 2014.gada 1.janvārī kļūtu par 18.eirozonas dalībvalsti.

Sanāksmes secinājumos ES līderi norāda, ka apsprieduši Latvijas pieteikumu ieviest eiro un apsveic ar sasniegto konverģenci, kas balstīta drošā ekonomikas, fiskālajā un finanšu politikā. ES līderi atzinīgi novērtē Māstrihtas kritēriju izpildi un Eiropas Komisijas ieteikumu ieviest Latvijā eiro 2014.gada 1.janvārī.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas 5.jūnijā publicētie konverģences ziņojumi bija Latvijai pozitīvi, apliecinot, ka valsts izpilda visus kritērijus, lai ieviestu eiro. Tagad Briselē Latvija saņēmusi ES augstākā politiskā līmeņa atbalstu eiro ieviešanai. No 1.jūlija līdz 4.jūlijam Strasbūrā Eiropas Parlamenta plenārsesijā tiks apstiprināta rezolūcija par eiro ieviešanu Latvijā.

Punktu Latvijas ceļam uz eirozonu 9.jūlijā Briselē pieliks ES finanšu ministru padome, pieņemot formālu lēmumu par eiro ieviešanu mūsu valstī 2014.gada janvārī.

LA.lv