×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Ar Ķīnu vēlas sadarboties 16 Latvijas tūrisma kompāniju

kinietes

Ar Ķīnu vēlas sadarboties 16 Latvijas tūrisma komersantu, kas ir atjaunojuši datus sarakstā par Latvijā ienākošā tūrisma komersantiem, kuri vēlas uzņemt tūrisma grupas no Ķīnas, aģentūrai BNS pastāstīja Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta Tūrisma nodaļas vecākā referente Gita Pāvule.

“Sarakstā datus ir atjaunojuši 16 komersantu, taču jāteic, ka saraksts ir provizorisks, jo dažiem komersantiem ar partneriem Ķīnā jau ir ilgstoša sadarbība un viņi šajā sarakstā neparādās,” sacīja Pāvule un piebilda, ka neatrašanās sarakstā neliedz iespēju sadarboties ar Ķīnu. “Praksē ir vērojams, ka Ķīnas pārstāvji, kuri grib sākt sadarbību ar Latviju, meklē sadarbības partnerus arī ārpus saraksta,” teica EM pārstāve.

Komersanti sarakstam vēl var pieteikties pirmdienas laikā.

Jau vēstīts, ka EM reizi pusgadā sagatavo un iesniedz Ķīnas Nacionālajai tūrisma administrācijai atjaunotu sarakstu par Latvijas ienākošā tūrisma komersantiem, kuri vēlas uzņemt tūrisma grupas no Ķīnas. Saraksts ir indikatīvs, un to izmanto Ķīnas tūrisma aģentūras, meklējot sadarbības partnerus ES dalībvalstīs.

Saskaņā ar Ķīnas izejošā tūrisma politiku vietējie tūrisma operatori drīkst veidot grupu braucienus tikai uz tām valstīm, ar kurām ir noslēgts līgums par apstiprināta galamērķa statusu (“Approved Destination Status”), un kopš Latvijas pievienošanās Šengenas zonai šis līgums ir kļuvis pilnībā piemērojams arī Latvijai.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latviju 2010.gadā apmeklēja 426 tūristi, savukārt Ķīnu no Latvijas apmeklēja 1457 tūristi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+