Kultūra
Literatūra

Ar pašironisku skatu uz latviešiem1

Publicitātes foto

Izdevniecībā “Upe tuviem un tāliem” iznākusi diriģenta Imanta Rešņa grāmatiņa “Kas ir latvieši / Who Are the Latvians”, informēja Iveta Mielava.

Ideja par tās nepieciešamību autoram, latviešu kultūras patriotam, diriģentam Imantam Resnim radās pirms pāris gadiem, kad, strādājot ārpus Latvijas, bieži nācies skaidrot dažādas it kā pašsaprotamas lietas par mūsu zemi. Imants Resnis savu darbu, nodēvējis par pašskatu, īsumā raksturo tā: “Manis sarakstītais ir neliela grāmatiņa, kas ar smaidu pašiem par sevi, dažkārt neizslēdzot arī ironiju, vēsta par būšanām un nebūšanām Latvijā. Arī par latviešiem pašiem, mūsu kapu un citiem svētkiem, ēšanas paradumiem utt. Tā domāta ikvienam, kurš vēlas iegūt informāciju par Latviju, bet nevēlas sevi apgrūtināt ar gudru enciklopēdiju lasīšanu. Dažkārt tā var noderēt arī mums pašiem, lai, piemēram, uzzinātu, ka kādas Rīgas ielas nosaukums var radīt pārpratumus, vai igauņu galvenais kalns ir augstāks par Gaiziņu – lai nodomātu: atkal jau kaimiņiem ir kas labāks.”

Tā kā darba veidotāji izdevumu iecerējuši kā augstvērtīgu suvenīru, tad tas izdots ne tikai latviešu, bet arī angļu valodā Ulda Baloža tulkojumā. Ja būs interese, tas tiks iztulkots arī mūsu kaimiņtautu valodās.

Grāmatiņa ilustrēta ar Romāna Vitkovska karikatūrām, kuras var arī izņemt un izmantot kā pastkartes.

LA.lv