×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. novembris, 2017
Drukāt

Atis Lejiņš: Latvija ieguvusi labu slavu, ka neiekrita uz Krievijas propagandu bēgļu jautājumā (14)

Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.

Foto - LETA

Nekontrolēta bēgļu plūsma rada problēmas, un Zviedrija tam ir kļuvusi par negatīvu piemēru. Taču Latvija tajā pašā laikā ar proaktīvu rīcību ir spējusi kļūt par pozitīvo piemēru, kuram nu sāk sekot arī citas valstis – pat varenā Vācija.

2016. gadā raidstacija BBC atsaucās uz pētījumu, kas parāda, ka ultraliberālā Zviedrija šobrīd saskaras ar specifisku problēmu – neskatoties uz dzimumu sadalījumu 105 puikas uz 100 meitenēm pie dzimšanas, sadalījums 16 – 17 gadu vecumā valstī ir strauji palēcies līdz 123 puikām uz 100 meitenēm (agrāk bija 108 zēni uz 100 meitenēm), kas attiecīgi turpinās izpausties arī tālākajā vecumā. Un to tiešā veidā ietekmē bēgļu pieplūdums kombinācijā ar zviedru kļūdām.

Jāatzīmē gan, ka pētījuma autori šo statistiku veidojuši, balstoties uz bēgļu pieteikumiem, nevis reāli izmitināto skaitu. Taču Zviedrijas galvenā kļūda manā skatījumā ir tā, ka no bēgļu vidus tiek daudz uzņemts nepilngadīgo zēnu, piešķirot tiem finanses, mitekļus un citu atbalstu, un pēc tam tiek plaši atbalstīta ģimeņu atkalapvienošanās, kas nozīmē vēl milzīgu pieplūdumu. Un tāpēc, protams, milzīgs skaits šādu nepilngadīgo cenšas ar visdažādākajiem līdzekļiem nokļūt Zviedrijā, lai atrastu dzīvesvietu visai ģimenei; notiek arī melošana par īsto vecumu utt. Un Zviedrija to līdz šim (atšķirībā, piemēram, no Norvēģijas) nepārbaudīja, tikai tagad ir atjēgusies un rīkojas – piemēram, nosūtot pie speciālistiem, kas nosaka zēnu reālo vecumu pēc zobiem u. c. rādītājiem.

Sīrijas bēgļu krīzes kontekstā Latvija ir rīkojusies daudz gudrāk. Esam panākuši tiesības pašiem izvēlēties, kādus bēgļus uzņemsim. Paši sūtām policistus uz Itāliju, Grieķiju un Turciju, kur notiek izvērtēšana, lai Latvijā nonāktu tikai kara bēgļi un tikai ģimenes ar maziem bērniem, nevis vientuļi pilngadīgie vīrieši. Un kvota nebūt arī tagad nav piepildīta.

Otrkārt, mēs arī samazinājām šo kvotu no Eiropas Komisijas prezidenta Junkera pieprasītajiem kādiem trīs-arpus tūkstošiem vispirms uz 737, jo vairāk nevarētu atļauties, un pēc tam vēlreiz par pāris simtiem – pateicoties tam, ka daļu no mūsu bēgļiem bija solidāri gatavas uzņemt Īrija un Dānija.

Treškārt, mēs vairāk, nekā tiek prasīts, stiprinām Dienvideiropas robežu ar cilvēkresursiem un finansēm – tajā skaitā filtrācijas nometņu dibināšanai Ziemeļāfrikā. Ar kopīgiem spēkiem ES ir samazinājusi ekonomisko bēgļu pieplūdumu no Lībijas uz Itāliju par 70%.

Mūsu piemēram sāk sekot arī citas ES valstis, arī Vācija – uzliekot “griestus” bēgļu uzņemšanai, samazinot piešķiramo sociālo labumu paketes un atgriežot atpakaļ nelegāļus (starp citu, tā ir Eiropas Komisija, kas mums maksā, lai sūtām atpakaļ nelikumīgos robežpārkāpējus no Vjetnamas).

Jāņem vērā arī militārās drošības aspekts. Tagad ir jaunā paaudze Latvijā, kas aizmirst, cik grūti mums bija, kādus pūliņus mēs veltījām, lai varētu iestāties NATO un ES, un uzskata to par pašsaprotamu, kas tā nemaz nav. Piemēram, pagājušogad Itālija veica gaisa patrulēšanu mūsu gaisa telpā. Bet pie mums pa to laiku atrodas cilvēki, kas domā, ka nav nekādas saistības starp bēgļu uzņemšanu no Itālijas pie mums un Itālijas valdības lēmumu pagarināt gaisa spēku patrulēšanas periodu! Kara lidmašīnu mums pašiem nav un nebūs, tas maksā pārāk dārgi. Piemēram, tie paši itāļu “Eurofighter” tipa iznīcinātāji maksā no 90 000 000 eiro katrs. Un tas vēl skaitās lēti.

ES maksātājvalstis sāk runāt par nevēlēšanos paaugstināt iemaksas šajā budžetā, parādās arī tādi argumenti – ja Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis nav gatavas pat dažus desmitus bēgļu uzņemt, pārējai Eiropai nav arī tām jānāk pretī. Taču Latvija ar savu solidāro politiku ir garantējusi, ka mūsu pozīcijas ES un NATO ir nostiprinātas.

Ņemot vērā visu augstāk minēto, vēlos teikt – Latvija ir sev ieguvusi labu slavu ar to, ka neiekrita uz Krievijas propagandu bēgļu jautājumā. Tomēr ir strāvojumi, kas mēģina demonstrēt pretējo – piemēram, kukluksklana stilā ar kapuci galvā stāvot pie bēgļu centra un biedējot cilvēkus. Tādām parādībām ejot plašumā, varam nonākt turpat, kur Latvija bija pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Vai mums to vajag? Vai arī esam tomēr stipra valsts solidārā Eiropas Savienībā, nevis demonstrējam sīku provinciālismu!

 

Atis Lejiņš, Saeimas deputāts (“Vienotība”)

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 3. Dažs labs bēglis no vecās Eiropas deso prom uz Floridu, ASV, domādams ka tur būs zelta dzīve bez darba. Bet muļķus un nodevējus tur nemīl…

 4. Drusku tāda kā cita dziesma. .. vēlēšanas?

 5. Uzņēmēji sūrojas, ka neesot darbaspēka.. Bet skatos bildē, ka Mucenieku sanatorijā labi noauguši tēvaiņi bezdarbībā zviln saulītē. Ar visu apgādāti. Cik ilgi viņi parazitēs uz pensionāru niecīgo pensiju nodokļiem? Kāpēc viņi nestrādā?

 6. no kalniņa lejiņā ... Atbildēt

  Atim gļuki? Laiks pelnītā(?) atpūtā …

 7. Runajot par jaunatni,kura daudz ko nesaprot,jo nav pieredzejusi,gribu ieteikt,ka obligatu,visiem skola un augstskola iepazities ar V.Vitola gramatu Pardomas par Krieviju.Pec tas izlasisanas daudz kas klus skaidrs!Lai veicas!

 8. Ja aiz 30.novembra paslēpta kāda personība,tad tā ir 21.gadsimta superniecība.

 9. Hmm… nu? Un par ko tad ir raksts?

 10. Lejiņ, tu esi niecība! Atbildēt

  Pirms muldēt, visupirms pasaki – ar ko runājis, kam rakstījis par Latvijas īpašo stāvokli? Ko? Vai Latvijai vispār drīkst ko prasīt bēgļu politikā? Vai rietumu treknums netika nodrošināts ar nodevību Jaltas konferencē? Kasm tu tu sei teicis, muldoņa? Kam tu esi teicis par vēl esošo okupācijas laika mantojumu t.i. padomju migrantu lielo skaitu šodienas Latvijā (nenormāla proporcija attiecībā pret pilsoņiem)? Muldoņa tu esi un nelietis. Kam tu esi teicis, ka Latvijai nav jāpiedalās šinī neoliberālisma, sosrzītu uzspieztā ārprātā (iepriekšājā asv administrācija)? Kam? Nelietis tu esi visupirms, jo izliecies par Latvijas patriotu. Te tālāk būs dokumentu saraksts, kuru tev, jefiņ, vajadzēja iebāzt katrā treknā “rietumnieka” rīklē – lai aizrijas (!):

  1) 1949. gada 12. augusta Ženēvas konvencija par civilpersonu aizsardzību kara laikā t.i. PSRS okupācijas laika iebraucēju izcelsme Latvijā ir nelikumīga un “no tiesiskā viedokļa to nevar grozīt vai atcelt ne mūsu subjektīvā attieksme – 49. pants;
  2) 1960. gada Eiropas Padomes rezolūcija par situāciju Baltijas valstīs;
  3|) 1963. gada ziņojums par patreizējo situāciju Baltijas valstīs (Doc. 1665) – salīdzinošās tabulās redzams, ka Latvijas rūpniecībā nodarbināto skaits (strādnieku iebraukšna no pārējām Padomju Savienības daļām) laika posmā no 1940. līdz 1960.gadam palielinājies no 264 tūkstošiem līdz 725 tūkstošiem;
  4) 1983. gada Eiropas Parlamenta rezolūcija par situācijau Igaunijā, Latvijā un Lietuvā;
  5) 1987. gada Eiropas Parlamentārās asamblejas Reazolūcija parbaltiešu stāvokli (“1987.gada rezolūcija par piespiedu migrāciju un integrācijas problēmām Baltijā”, kuras rezultātā draud baltiešu asimilācija un nacionālās identitātes zaudēšana);
  6) 2005.g. ASV Senāta 2005.gada 19. maija rezolūcija Nr. 35, PAR LATVIJĀ ĪSTENOTĀ PADOMJU SOCIĀLISTISKO REPUBLIKU SAVIENĪBAS TOTALITĀRĀ KOMUNISTISKĀ OKUPĀCIJAS REŽĪMA NOSODĪJUMU kurā norādīts, ka Baltijas valstu okupācija un aneksija nesa to tautām neizmērojamas ciešanas, pieminot arī Baltijas iedzīvotāju nonākšanu Sibīrijas koncentrācijas nometnēs.
  7) kā arī 2008. gada Prāgas deklarāciju un 2009. gada Viļņas deklarācija.

  Lejiņ, tu esi … Tavi 70-80 gadu nopeli ir pārsvītroti ar šodienas nodevību. ..!

 11. Latvieši, īpaši jaunā paaudze, nav vaņkām vairs ar pliku roku ņemami.

 12. Tiešām,TS ar tām kapucēm vajadzēja stāvēt Rīgas zooloģiskajā dārzā un neļaut piesmiet ponijus,ēzeļus utt.!

 13. Konkrēts ..irsējs!!!

  Protams, ka no Vienotības.

  Vienmēr izvairās runāt pēc būtības!!!

  Samurgojis pēc sirds patikas!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+