Sports
Hokejs

Armands Bērziņš: Itālija un Francija bija kā diena pret nakti 16

foto: Ilmārs Stūriška

Latvijas hokejists Armands Bērziņš pēdējo sešu gadu laikā spēlējis septiņu valstu klubos un spriež, ka nākamsezon labprāt atkal izmēģinātu spēkus kādā jaunā čempionātā.

33 gadus vecais uzbrucējs šobrīd ir bez kluba un kopā ar citiem līdzīgā statusā esošiem hokejistiem gatavojas sezonai, lai jebkurā brīdī, kad nāks piedāvājums, būtu gatavs ielēkt ejošā vilcienā. Viņa kompānijā esot Jānis Sprukts, Mārtiņš Cipulis un citi, uz ledus ejot kopā ar kādu amatieru komandu Rīgas 55. vidusskolas hallē.

“Daži varianti no ārzemēm ir bijuši, bet nekas tāds, kam gribētu piekrist. Jāskatās kādu valsti, kur vēl neesmu spēlējis un būtu interesanti aizbraukt,” pasmaida uzbrucējs. Kopš 2011. gada viņš spēlējis Somijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Kazahstānā, Itālijā, tad uz gadu atgriezās Rīgas “Dinamo”, bet iepriekšējo sezonu pavadīja Francijā, “Amiens” komandas sastāvā kopā piedaloties 19 spēlēs (3+5). “Vasarā guvu traumu, atgriezos ierindā, atkal satraumējos, nācās veikt operāciju un principā nekas prātīgs visu sezonu nesanāca. Komanda tagad nomainījusi 90 procentus sastāva, bet es arī Francijā īsti negribētu atgriezties. Citur esmu juties labāk – sadzīve, cilvēki. Ja salīdzina ar Itāliju, tad kā diena pret nakti, tur viss bija super. Varbūt, ja nebūtu trauma, arī Francijā viss apkārtējais sagrieztos pozitīvāk,” spriež hokejists, kuram šobrīd ar veselību viss ir kārtībā un arī motivācija nav zudusi. Viņš neizslēdz iespēju, ka varētu arī atgriezties Latvijā, lai gan prioritāte ir vēl uzspēlēt ārzemēs.

Armandu sastapu “Latvijas Dzelzceļa kausā” vērojot Rīgas “Dinamo” spēles. “Izskatās ļoti cerīgi, savākti kvalitatīvi leģionāri, vietējiem būs liela konkurence par vietu sastāvā un tur, kur ir konkurence, ir arī izaugsme. Domāju, ka viss būs labi, Sandis ieviesīs savu kārtību un spēlētāji viņu klausīs. Vasarā jau ir grūti pateikt, bet tas, ko šobrīd redzu, man patīk,” pēc otrās spēles turnīrā pret Kazaņas “Ak Bars” (3:1) sprieda uzbrucējs, kurš pats “Dinamo” kreklu vilcis trīs sezonas, kopā aizvadītajās 119 spēlēs gūstot 21 rezultativitātes punktu (6+15).

Rīdzinieki KHL desmito sezonu sāks otrdien Omskā pret “Avangard”.

LA.lv