×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Arvien vairāk uzņēmumu nopietni izvērtē ieiešanu Lielbritānijas tirgū

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējo triju gadu laikā ir būtiski pieaudzis to eksportspējīgo uzņēmumu skaits, kas nopietni izvērtē ieiešanu Lielbritānijas tirgū, intervijā aģentūrai BNS sacīja Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Eduards Stiprais.

“Drosmīgākie izveido šeit kopuzņēmumus vai meitasfirmas, pamatā gan būvniecības vai pakalpojumu jomās, kur Latvijai ir zināmas priekšrocības cenas un kvalitātes samērības ziņā,” atzina Stiprais.

Viņš norādīja, ka preču apgrozījumā aizvien dominējošie ir kokmateriāli, pamatā celtniecībai, taču arī šajā jomā notiek virzība uz augstāku pievienoto vērtību, tirgū aktīvi ienākot koka māju ražotājiem no Latvijas.

Taču būtiska interese ir vērojama arī Latvijas tekstila ražotājiem, īpaši jau sieviešu apakšveļas sektorā. Nopietnas iestrādes ir arī medicīnas pakalpojumu sniedzējiem un dažādas bioloģiskas/organiskas produkcijas ražotājiem.

Savukārt, vērtējot britu uzņēmumu interesi par investīcijām Latvijā, Stiprais teica, ka interese ir, taču bieži lielajām britu korporācijām Latvija kā investīciju galamērķis nav tik interesanta mazā potenciālo patērētāju tirgus dēļ – Latvijā ir tikai divi miljoni potenciālo patērētāju, bet Baltijas valstīs kopā – 6,5 miljoni iedzīvotāju.

“Es nevarētu teikt, ka pie vēstniecības durvīm stāvētu rinda ar potenciālajiem investoriem, bet dažādu informācijas pieprasījumu ir ļoti daudz. Cik no tiem nonāk jau līdz konkrētiem investīciju projektiem, ir grūti pateikt,” pastāstīja vēstnieks.

Viņš gan informēja, ka ir investoru kategorija, pamatā mazie un vidējie uzņēmumi, kuri Latvijā saredz kaut kādas nišas iespējas. Interese vērojama gandrīz visās jomās.

“Ir finanšu pakalpojumi, ir firmas, kas sniedz pakalpojumus citiem uzņēmumiem, grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji un tamlīdzīgi, metālapstrāde, tās var būt visdažādākās jomas,” klāstīja Stiprais.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+