×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Asads: Ārvalstu spēki cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas prezidents Bašars al Asads paziņojis, ka ārvalstu spēki cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā, piebilstot, ka Arābu līgai nav tiesību pasniegt citiem mācību stundas demokrātijā.

“Reģionālie un starptautiskie spēki, kuri cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā, vairs nespēj ilgāk falsificēt faktus un notikumus. Viņi pievērsās slepkavībām. Galu galā viņu mēģinājumi cieta neveiksmi, un ārvalstnieku loma nāca gaismā,” runā Damaskā paziņoja Asads. Prezidents veltīja asu kritiku Arābu līgai, kuras novērotāji kopš 26. decembra atrodas Sīrijā. Viņiem jāuzrauga, kā tiek pildīti līgas piedāvātā miera plāna nosacījumi, kas paredz karaspēka aizvākšanu no ielām, aizturēto atbrīvošanu un sarunu uzsākšanu ar opozīciju.

Asads apšaubīja Arābu līgas valstu labējo valdību un monarhiju tiesības mācīt Sīrijai demokrātiskas reformas. “Pirmais parlaments Sīrijā bija 1917. gadā. Kur tolaik bija viņi? Viņi ir kā ārsts, kurš smēķē un iesaka saviem pacientiem atteikties no smēķēšanas, kamēr pašam mutē ir cigarete,” atzīmēja Asads.

Arī opozīcijā esošā Sīrijas Musulmaņu brālība vakar pārmeta Arābu līgai centienus piesegt valstī valdošā režīma noziegumus un aicināja ANO uzņemties virsvadību pār asiņaino nemieru pārtraukšanu valstī. Pēc ANO datiem, kopš plašo nemieru sākuma pērnajā martā Sīrijā nogalināti jau vairāk nekā 5000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+