Sports
Citi sporta veidi

Asins pirts, farss, nāves vēlējumi – Briedis tiek bargi kritizēts pēc diskutablā nokauta1


Mairis Briedis (pa labi) pret Kšištofu Glovacki aizvadījis savu skandalozāko cīņu karjerā.
Mairis Briedis (pa labi) pret Kšištofu Glovacki aizvadījis savu skandalozāko cīņu karjerā.
Foto: Ansis Ventiņš

Latvijas boksera Maira Brieža uzvara trešajā raundā ar nokautu pār poli Kšištofu Glovacki pasaules sporta sabiedrībā raisījusi milzum daudz diskusijas.

Briedim tik ātras uzvaras nav raksturīgas un trešajā raundā nokauts – tā bija sensācija. Kam kājas, iespējams, aug no tā, ka Mairis otrajā raundā pēc tiesneša iejaukšanās ar elkoni iesita pretiniekam pa žokli, pēc kā viņš nokrita uz grīdas dēļiem. Cik daudz tajā bija aktiermeistarības un cik ļoti polis tiešām tika izsists no sliedēm – par šo var diskutēt bez mitas, taču grūti apstrīdēt, ka tieši šis bija cīņas pagrieziena punkts.

Taisnība arī tiem, kas atzīst, ka tieši pirms tam Glovackis neatļauti trāpīja Briedim pa pakausi – arī šādas lietas var būtiski iespaidot boksera spēju turpināt cīņu tikpat kvalitatīvi. Pasaules boksa supersērijas organizatoram Kallem Zauerlandam tieši tas ir spēcīgs arguments, lai prasībā pārskatīt cīņas rezultātu izlīdsvarotu abu pušu argumentus.

Tai pat laikā liela daļa boksa pasaules, respektabli mediji un līdzjutēji uzskata, ka tieši Brieža rīcība nav bijusi pieļaujama un pieprasa pat diskvalifikāciju, dedzīgākie fani – vēl viņam zaudējumu finālā tā, lai pats tiktu iznests no arēnas “ar kājām pa priekšu”. Tāpat neizpratne ir par tiesneša darbu atļaujot turpināt cīņu vēl krietnu sprīdi pēc otrā raunda beigu signāla.

Mairis Briedis atzinis, ka ar elkoni sitis apzināti un tā bijusi atbilde uz Glovacka netīro rīcību. Līdz šim viņš bija izpelnījies boksa līdzjutēju cieņu ar ļoti korektu rīcību ringā, bet nu pagriezis kritikas bultas savā virzienā. Jāpiebilst, ka Briedis ir Zauerlanda klients un šis ir viens no ļoti retajiem piemēriem, kad Latvijas sportists var rēķināties ar savu interešu aizstāvību visaugstākajā līmenī – vismaz šo sacensību kontekstā.

Ar 26. uzvaru 27. cīņā profesionāļa karjerā Briedis iekļuva Pasaules boksa supersērijas finālā un ieguva Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona jostu.

Saistītie raksti

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Elvja Merzļikina pirmā NHL aizsargķivere – “Blue Jackets” fani būs sajūsmā!
18 stundas
LE
LETA
Sports
Šteinberga arī nākamajā sezonā baudīs Venēcijas kanālu daili
19 stundas
LE
LETA
Sports
Rīgas “Dinamo” noslēdz pārbaudes laika līgumu ar “Liepājas” vārtsargu
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
12 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM atklās pašvaldību reformas zvanu centru
2 stundas