×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Asinsdonoru centra izbraukumā Liepājā izbrāķē trešo daļu donoru

Foto-LETAFoto-LETA

Reaģējot uz dažu asins grupu rezervju samazināšanos, pirmdien Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīkoja īpašu izbraukumu Liepājā, kur aicinājumam atsaucās 90 cilvēki, no kuriem 30 dažādu iemeslu dēļ asinis tomēr nevarēja nodot, aģentūra BNS uzzināja centrā.

Asinis netika pieņemtas no cilvēkiem, piemēram, ar vispārējām veselības problēmām, ar ērces kodumu, zemu hemoglobīna līmeni asinīs. Taču speciālisti uzsver, ka priecē tas, ka atnākušo vidū bija 19 jauni donori, kas, cerams, nāks ziedot arī turpmāk.

Centrs norāda, ka pilsētas Zivju iela pie Liepājas Latviešu biedrības nama ieguva jaunu rotu – Lielvārdes jostu, kas ir akcijas “Mums ir viena asinsrite” simbols. Kampaņas mērķis ir piesaistīt jaunus donorus un aicināt jau esošos donorus ziedot asinis regulāri vismaz trīs reizes gadā, tajā skaitā atvaļinājumu un garo brīvdienu laikā.

Ikdienā Liepājā asinis var ziedot Liepājas reģionālajā slimnīcā.

Latvijā ik dienu nepieciešams, lai asinis ziedotu vismaz 150 cilvēki, kopā gadā ziedojot 54 750 devas asiņu. 2013. un 2014.gadā katrā ir noziedotas gandrīz 53 000 devas asiņu, tomēr tas ir nepietiekami, lai pilnībā nodrošinātu visu pieprasījumu un būtu gatavi neparedzētiem gadījumiem.

Vīrieši asinis var ziedot sešas reizes, sievietes – četras reizes gadā, starp asins nodošanas reizēm ievērojot vismaz deviņu nedēļu intervālu.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kas sver ne mazāk par 50 kg un dienā pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu. Donoram jābūt paēdušam, viņš ir izgulējies, atpūties, jūtas labi, ir vesels un pēdējā laikā nav slimojis. Pirms tam jālieto veselīgu uzturu un daudz šķidruma.

Ziedojot asins, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi, ID karti vai autovadītāja apliecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+