Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
19. maijs, 2014
Drukāt

ASV glābējus varēs izsaukt arī ar īsziņām

Foto: LETAFoto: LETA

ASV sācies pilotprojekts, kas nelaimē nonākušajiem ļaus sazināties ar ātro palīdzību, ugunsdzēsējiem vai policiju, izmantojot mobilās īsziņas, ziņo informācijas tehnoloģiju portāls “The Register”.

Patlaban gatavību “text-to-911” tehnoloģijas ieviešanai izteikuši četri lielākie ASV mobilo sakaru operatori – “AT&T”, “Sprint”, “T-Mobile” un “Verizon”. Lai arī iniciatīva lielākoties tiekot izmēģināta nelielās apdzīvotās teritorijās, tomēr Mainas un Aiovas štats ir ieviesis to visā teritorijā.

Lielbritānijā šāda sistēma jau esot ieviesta 2011.gadā, un patlaban tai esot 14 500 lietotāju. Sākotnēji glābēju izsaukšana ar īsziņu tika paredzēta to iedzīvotāju apkalpošanai, kam ir kādu dzirdes vai runas traucējumi, kas nespēj izmantot balss sakarus.

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+