×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

ASV izmeklētāji iesaka sodīt karavīrus par Korāna dedzināšanu

Foto - AFPFoto - AFP

ASV armijas izmeklēšanas komisija saistībā ar Korāna eksemplāru sadedzināšanu armijas bāzē Afganistānā ieteikusi noteikt disciplinārsodus septiņiem karavīriem, paziņojusi Savienoto Valstu amatpersona.

Izmeklēšana tika sākta pēc tam, kad februārī ASV gaisa spēku bāzē Afganistānā atkritumu dedzināšanas vietā tika sadedzināti talibu cietumniekiem atņemti Korāna eksemplāri. Ziņām par musulmaņu svēto rakstu sadedzināšanu nonākot atklātībā, Afganistānā izraisījās asiņaini nemieri, notika vairāki uzbrukumi NATO karavīriem. Izmeklēšanas komisija aicinājusi sešiem armijas un vienam karaflotes karavīram piespriest administratīvos, bet ne kriminālos sodus, apliecināja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Arī ASV armija apstiprināja, ka izmeklēšana ir pabeigta, tomēr atteicās izpaust tuvākas detaļas par sodiem. Korāna eksemplāru sadedzināšana Afganistānā izraisīja vardarbīgus protestus, kas ilga vairākas dienas un kuros dzīvību zaudēja aptuveni 40 cilvēki, bet ASV prezidents Baraks Obama par notikušo incidentu bija spiests atvainoties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+