×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV uzlidojumā likvidēts “Al Qaeda” līderis Jemenā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV bezpilota lidaparāta uzlidojumā pagājušajā nedēļā, iespējams, likvidēts “Al Queda” līderis Jemenā, pirmdien vēstīja “Washington Post”. ASV amatpersonas gan pagaidām nav oficiāli apliecinājušās viņa nāvi.

Nasira al Vuhaiši grupējums, kas ir “Al Qaeda” atzars Arābijas pussalā, plānojis vairākus pret ASV vērstus uzbrukumus, tostarp mēģinājumu uzspridzināt ASV komerclidmašīnu 2009. gada Ziemassvētku dienā.

ASV amatpersonas “Washington Post” pastāstījušas, ka patlaban izvērtē izlūkinformāciju par 9. jūnija bezpilota lidaparāta uzbrukumu, kura mērķis bija Vuhaiši un citi kaujinieki. Terorists tika uzskatīts par otro ietekmīgāko “Al Qaeda” līderi. “Mēs cenšamies gūt apliecinājumu par viņa nāvi,” avīzei sacīja kāds ASV izlūkdienestu darbinieks.

Tikmēr CNN citējis divas Jemenas nacionālās drošības dienesta amatpersonas, kuras apliecinājušas, ka Vuhaiši piektdien nogalināts. Jemenas amatpersonas pagājušajā nedēļā stāstīja, ka no bezpilota lidaparāta 9. jūnijā pie Mukellas ostas izšautas četras raķetes, kuras bijušas tēmētas uz trijiem “Al Qaeda” kaujiniekiem, kas uz vietas tika iznīcināti.

Par jebkādu informāciju, kas ļautu Vuhaiši sagūstīt vai likvidēt ASV valdība bija izsludinājusi 10 miljonu dolāru lielu atlīdzību. Kādreizējais “Al Qaeda” dibinātāja Osamas bin Ladena līdzgaitnieks Vuhaiši apmeklēja “Al Farouk” treniņnometni Afganistānā 1990. gadu beigās. Tiek uzskatīts, ka 2002.gadā viņš no Afganistānas aizbēdzis uz Irānu, kur viņš tika arestēts un nodots Jemenai. Tur Vuhaiši tika turēts ieslodzījumā, līdz 2006. gada februārī, izrokot tuneli, viņš izbēga kopā ar 22 citiem cietumniekiem. 2007. gadā Vuhaiši kļuva par “Al Qaeda” vadītāju Jemenā.

Kad 2010.gadā Pakistānā bin Ladens Pakistānā tika likvidēts, Vuhaiši brīdināja ASV, ka cīņa ar līdera nāvi nebeigsies. “Tas, kas nāks būs lielāks un ļaunāks, un, kas jūs sagaida, ir vēl spēcīgāks un postošāks,” tolaik paziņoja Vuhaiši.

Jemenā grupējums izmantojis mēnešiem ilgās cīņas starp Irānas atbalstītajiem nemierniekiem un viņu Saūda Arābijas atbalstītajiem pretiniekiem, lai iegūtu kontroli pār Hadramautas provinces galvaspilsētu Mukellu, kurā dzīvo 200 000 iedzīvotāju. ASV uzskata, ka “Al Qaeda” Arābijas pussalā ir bīstamākais ekstrēmistu grupējuma atzars un regulāri veic bezpilota lidaparātu uzbrukumus Jemenas teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+