×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Atklāj rektoru darbu izstādi

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

XVII Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku “Gaudeamus” laikā piektdien, 27. jūnijā, Daugavpilī Marka Rotko mākslas centrā atklāja triju valstu māk­slas augstskolu rektoru darbu izstādi “Pamatkrāsas”.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs tajā pārstāvēts ar gleznām, Viļņas Mākslas akadēmijas rektors Audris Klims – ar grafisko dizainu, Igaunijas Māk­slas akadēmijas rektore Signe Kivi – ar tekstilmākslu.

“Ir liels gandarījums, ka rektori par savu pienākumu uzskata ne tikai mācīt studentus, bet arī ar saviem mākslas darbiem rādīt viņiem labu paraugu,” izstādes atklāšanā teica kultūras ministre Dace Melbārde. Paši rektori uzrunās atgādināja, cik liela nozīme ir triju Baltijas valstu mākslinieku ciešajām saitēm un kādu spēku gūstam no dziesmas, dejas, mūzikas un mākslas vienotības.

Trīs rektori – trīs ievērojami un pasaulē pazīstami mākslinieki. A. Naumovam bijušas daudzas personālizstādes ārzemēs, viņš regulāri piedalījies grupu izstādēs ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā, Krievijā, Čehijā, Vācijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Polijā, Itālijā, Somijā, Anglijā, Marokā un citur. A. Klims ir profesors, Lietuvas Grafiskā dizaina asociācijas padomes loceklis, Lietuvas Bankas monētu veidošanas padomes eksperts, piedalījies izstādēs Helsinkos, Maskavā, Viļņā, Kijevā un citās pilsētās. 
S. Kivi savu karjeru veidojusi kā Igaunijas Mākslinieku savienības prezidente, kultūras ministre un Igaunijas parlamenta locekle, viņa regulāri piedalās izstādēs Igaunijā un ārzemēs un daudzās Igaunijas un starptautiskās dizaineru konkursu žūrijās.

Skatītāju vidū bija ne vien Daugavpils mākslinieki un mākslas cienītāji, bet arī Igaunijas studenti, kas ar sparīgu dziedāšanu atbalstīja savas valsts mākslinieci 
S. Kivi. Mūsu kinorežisors Jānis Streičs, kurš, kā zināms, brīvos brīžos mīl arī gleznot, sacīja, ka draudzība ar gleznotāju A. Naumovu un iedziļināšanās dažādās mākslās viņu ļoti uzlādē un rosina. Un teica paldies brāļu tautu māksliniekiem par kultūru bagātināšanu.

Izstāde būs skatāma visu jūliju, kādas dienas arī augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+